Szukasz skutecznych sposobów na codzienne oszczędności?

Kosztowne rachunki za media, czynsz, wydatki na jedzenie i odzież potrafią urastać do dużych sum i pochłaniać większą część naszej pensji. Jeżeli szukasz skutecznych metod na odłożenie pieniędzy na wakacyjny wyjazd czy zakup komputera, skorzystaj ze sposobów i poszukaj codziennych oszczędności.

Sposób pierwszy: raz w tygodniu odwiedzaj dyskonty i supermarkety

Raz na jakiś czas przeglądaj gazetki reklamowe w celu poszukiwania promocji, a następnie z gotową listą produktów wybierz się do sklepu. Pamiętaj jednak, aby zwracać uwagę przede wszystkim na produkty pierwszej potrzeby, czyli żywność i chemię, którą i tak jesteś zmuszony co miesiąc kupić. Wtedy może się okazać, że promocje kup dwie sztuki, a drugą dostaniesz za grosz będą bardzo atrakcyjne i pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy w skali miesiąca. W celu zmniejszenia rachunków za comiesięczne zakupy możesz skorzystać również z rabatów dostępnych między innymi w aplikacji mobilnej.

Sposób drugi: zarządzaj pieniędzmi na podstawie prowadzonego budżetu domowego

Wskaż swoim pieniądzom, w którą stronę mają tak naprawdę zmierzać. Nawet, jeśli zarabiasz dużo, nie jesteś w stanie kupić za nie wszystkiego. Dlatego lepiej, abyś miał swoje priorytety zakupowe i przeznaczał fundusze dokładnie na te przedmioty i usługi, na których naprawdę Ci zależy. Najlepiej, jeśli będziesz zarządzać pieniędzmi zgodnie ze strukturą budżetu domowego. 60% comiesięcznych przychodów wydawaj na media, jedzenie i wydatki związane z transportem, 10% przeznaczaj na przyjemności i rozrywkę, 10% oszczędzaj na cele długoterminowe, kolejne 10% przeznaczaj na emeryturę, zaś 10% na wydatki nieregularne.

Sposób trzeci: naucz się regularnego oszczędzania na drobnych kwotach

Jeżeli jesteś osobą rozrzutną i trudno Ci wyrobić w sobie nawyk oszczędzania, rozpocznij od odkładania drobnych kwot. Kup skarbonkę i wrzucaj do niej codziennie 5-złotową monetę. Kwota jest nieduża, dlatego nie odczujesz jej braku w portfelu. Istotą takiego postępowania jest przede wszystkim utrwalenie zwyczaju odkładania. Gdy już się tego nauczysz, możesz rozpocząć oszczędzanie większych sum bezpośrednio na koncie oszczędnościowym lub lokacie. Odłożone kwoty możesz potraktować jako finansową poduszkę bezpieczeństwa, fundusz wakacyjny lub budżet na inne cele. Jeżeli nie jesteś w stanie odłożyć większej sumy, a potrzebujesz pilnie kupić komputer do pracy, nabyć nową pralkę lub naprawić auto, możesz posiłkować się pożyczką udzieloną przez https://www.money24.pl/. Gotówkę pożyczysz od ręki przy minimum formalności za pośrednictwem strony https://www.money24.pl/pozyczki-od-18-lat/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here