Prawo spadkowe

0
3259

Spadek często kojarzy się z samymi korzyściami i szybkim wzbogaceniem. Niestety, bardzo często przyjmując spadek, oprócz pieniędzy, czy nieruchomości, na spadkobiercę przechodzą wszelkie zobowiązania i długi, które będzie musiał spłacać. W takiej sytuacji zawsze należy zasięgnąć opinii prawnej i zdecydować, czy warto przyjąć spadek, czy może lepiej go odrzucić. Problemy mogą wystąpić także, gdy osoba zmarła nie pozostawiła testamentu i dojdzie do sporu pomiędzy potencjalnymi spadkobiercami, lub gdy pozostali spadkobiercy będą próbowali podważyć pozostawiony testament.

Prawo spadkowe – co należy wiedzieć?

Z uwagi na złożoność problemu i ewentualne konsekwencje finansowe, postępowanie spadkowe warto powierzyć renomowanej kancelarii. Radca Prawny Natalia Zielmachowicz, specjalizująca się w tego rodzaju sprawach, szybko i skutecznie poprowadzi sprawy związane ze stwierdzeniem nabycia spadku, jego podziałem, dokona analizy testamentu i udzieli wsparcia w jego ewentualnym unieważnieniu. Kancelaria radcaprawny-trojmiasto.pl zajmuje się też kompleksowo sprawami związanymi z zachowkiem, podatkiem od darowizn i spadku, uznaniem za niegodnego i wydziedziczenia, odrzuceniem lub zabezpieczeniem spadku.

Sprawy spadkowe w przypadku braku porozumienia spadkobierców bardzo często trwają latami, powodując wiele nieprzyjemnych sytuacji i problemów, ponieważ postępowania sądowe niejednokrotnie przeistaczają się w istną batalię. Skonfliktowane rodziny często wytaczają przeciwko sobie najcięższe działa w walce o majątek, przejęcie kosztownej nieruchomości, czy samochodów. Korzystając ze wsparcia radcy prawnego można w większości przypadków uniknąć nieprzyjemności i rozstrzygnąć spory polubownie i znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące każdą ze stron.

Należy pamiętać, że dziedziczenie dotyczy bezpośrednio tylko spadkobiercy, ale też jego dzieci, więc w przypadku odrzucenia spadku, należy dopełnić wszelkich formalności związanych z odrzuceniem spadku także przez dzieci, aby przez nieznajomość przepisów i niedopełnienie formalności nie odziedziczyły długów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here