Studia na kierunku finanse i rachunkowość

Żyjemy w czasach, w których nie tylko większość młodych ludzi po skończeniu szkoły średniej pragnie podjąć studia, ale również wielu dorosłych chce się dokształcać i poszerzać swoje kompetencje. Ci drudzy zazwyczaj wiedzą, na czym chcą się skupić, co rzadko dotyczy osób, które dopiero zakończyły obowiązkowy etap edukacji. Oczywiście niektórzy już od dziecka wiedzą, w jakim kierunku chcą się kształcić, jednak jest to bardziej wyjątek niż reguła.

Przed wyborem kierunku studiów warto zastanowić się nie tylko nad tym, co nas interesuje, ale również zadbać o przydatność naszego przyszłego zawodu na rynku pracy. Pozwoli to zminimalizować prawdopodobieństwo, że po otrzymaniu dyplomu, dołączymy do grona bezrobotnych absolwentów studiów, które niestety jest całkiem spore.

Jednym z zawsze potrzebnych jest zawód księgowego, bez którego nie poradzi sobie żadna firma. Niezwykle przydatne dla przedsiębiorstw jest również zatrudnienie analityka finansowego. Te dwie profesje łączy stosunkowo nowy w Polsce zawód controllera, który za to w Unii Europejskiej jest niezwykle pożądany. Specjalista z tego zakresu posiada nie tylko kompetencje księgowego i analityka finansowego, ale również doradcy podatkowego. To oczywiste, że każda firma woli zatrudnić osobę znającą się na wielu kwestiach jednocześnie, a nie tylko na jednej.

Zarządzanie finansami studia Gdańsk umożliwiają kształcenie się w kierunku przyszłościowego zawodu controllera. Warto jednak spojrzeć na opis tego kierunku w ofercie interesującej nas uczelni, ponieważ na poszczególnych uczelniach przedmioty mogą się nieco różnić i okaże się, że jednak jesteśmy bardziej kształceni w stronę tradycyjnego księgowego.
Żeby wyszukać uczelnie oferujące ten kierunek, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, np.: „finanse i rachunkowość studia Gdańsk”.

Doskonałym wyborem w przypadku studiów na kierunku finanse i rachunkowość będzie Sopocka Szkoła Wyższa, która szczegółowo opisuje proces kształcenia na swojej stronie internetowej ssw-sopot.pl/finanse-i-rachunkowosc/. To jedna z najlepszych uczelni z zakresu finansów i rachunkowości w całym kraju, co z kolei daje gwarancję, że nie zmarnujemy czasu na studiach, lecz po ich skończeniu faktycznie będziemy gotowi do podjęcia pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here