Leasing auta i nie tylko

Leasing auta, czy też urządzeń zapewnia wiele korzyści. Warto jednak dowiedzieć się, na czym konkretnie polega to źródło finansowania oraz sprawdzić, jak znaleźć korzystną ofertę. Czy leasing jest opłacalny? Dla kogo leasing zwrotny jest dobrą opcją? 

Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z leasingu. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, gdyż rozwiązanie to zapewnia szereg korzyści. Co więcej, jest to doskonała opcja dla firm chcących wygenerować oszczędności w danych obszarach. Leasing umożliwia bowiem terminowe nabycie przedmiotów, bez konieczności ich kupowania. Zazwyczaj w leasing bierze się auta, urządzenia biurowe, czy maszyny budowlane. Okres trwania takiej umowy może być różny. Zazwyczaj wynosi on jednak około dwóch lat. W tym czasie leasingobiorca może swobodnie korzystać z przedmiotów, w sposób przewidziany w umowie. Dla większości przedsiębiorców jest to znacznie korzystniejsza opcja niż kredyt. Dowiedzmy się, dlaczego leasing auta i urządzeń się opłaca.

Czy leasing się opłaca?

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, wie, że w biznesie ważny jest dosłownie każdy grosz. Wszelkie inwestycje należy wykonywać z dużą ostrożnością. Podobnie jest z resztą z kredytami. Są one zobowiązaniami, z którymi borykać się będziemy przez wiele kolejnych lat. Po co więc brać na siebie tak dużą odpowiedzialność i obciążać firmę, skoro możemy skorzystać ze znacznie lepszego rozwiązania?

Decydując się na leasing maszyn i urządzeń, a także samochodów, dostajemy potrzebny nam sprzęt do użytku na czas określony na umowie. Przypomina to nieco dzierżawę, gdyż comiesięczne raty płacimy właśnie nie za same przedmioty, a za możliwość korzystania z nich. Po wygaśnięciu umowy możemy natomiast zdecydować się na ich kupno w atrakcyjnej cenie. Nie jesteśmy jednak do tego zobowiązani. Nie ma więc wątpliwości, że leasing to rozwiązanie niezwykle korzystne i opłacalne. Pozwala sporo zaoszczędzić, a dodatkowo, nie obniża zdolności kredytowej.

Leasing zwrotny — opłacalne rozwiązanie

Coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się leasing zwrotny. Na czym on właściwie polega? W dużym skrócie jest to odsprzedaż środków trwałych od jednej firmy, przez firmę leasingową. W tym jednak przypadku przedsiębiorca wciąż ma prawo do korzystania z danych przedmiotów. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które zapewnia niezwykle wiele korzyści. Przede wszystkim jest to doskonały sposób na zarobek, a tym samym na zwiększenie płynności finansowej firmy. To świetna opcja dla przedsiębiorców posiadających dobrej jakości środkami trwałymi, takimi jak między innymi samochody, komputery, czy maszyny rolnicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here