Studia w języku angielskim

Jeszcze do niedawna, aby studiować w obcym języku, należało wyjechać na uczelnię zagraniczną. Obecnie studia w języku angielskim są prowadzone także przez niektóre uczelnie w Polsce – i cieszą się rosnącym zainteresowaniem kandydatów. Dlaczego warto zdecydować się na studia, które nie są prowadzone w języku polskim?

Studia w języku obcym to najlepsza okazja na perfekcyjne opanowanie języka

Nie jest tajemnicą, że aby szybko nauczyć się języka, należy „otoczyć się” nim ze wszystkich stron – czyli mieć na co dzień mnóstwo okazji do jego praktycznego używania. Mowa zarówno o komunikowaniu się w obcym języku jak i np. czytaniu czy pisaniu. To właśnie z tego powodu wiele osób chcących podnieść swoje kompetencje językowe wyjeżdża na jakiś czas do innego kraju. Taki wyjazd wiąże się jednak zazwyczaj z ogromnymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. W dodatku przeprowadzka (choćby na jakiś czas) do innego kraju oznacza również konieczność rozłąki z najbliższymi.

Jest jednak znacznie prostsze i tańsze rozwiązanie – wybór studiów obcojęzycznych na uczelni w Polsce. Osoba, która zdecyduje się na takie studia, będzie komunikować się w obcym języku na co dzień, dzięki czemu szybko poprawi swoje umiejętności językowe.

Studia po angielsku najlepszym wyborem spośród studiów obcojęzycznych

Osoby, które chcą biegle opanować język obcy, ale jednocześnie zależy im na zdobyciu wiedzy i umiejętności z konkretnej dziedziny, powinny wybrać studia w języku angielskim. To język, dzięki któremu można porozumieć się na całym świecie, a także język, w którym coraz więcej osób pracuje na co dzień – także w Polsce. Nie bez przyczyny wielu pracodawców wymaga obecnie od kandydata biegłej znajomości języka angielskiego; pracownicy nierzadko obsługują klientów i kontrahentów z innych krajów. Warto zresztą pamiętać, że w języku angielskim można równie dobrze pracować dla firm z całego świata – zarówno jako freelancer jak i np. w ramach kontraktu.

Przy wyborze uczelni, która oferuje studia w języku angielskim, warto wziąć pod uwagę m.in. jej współpracę z partnerami zagranicznymi. Na przykład Wyższe Szkoły Bankowe są wspierane przez Franklin University w USA, a wykładowcami są eksperci z całego świata. To bardzo dobry wybór zwłaszcza dla osób, które marzą o karierze w handlu czy finansach. Z ofertą studiów anglojęzycznych w WSB i tym, w jaki sposób są prowadzone, można zapoznać się na https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci?jezyk_wykladowy=angielski

Możliwość kontynuacji nauki za granicą lub wyjazdu na zagraniczny staż

Nie można też zapominać, że ukończenie studiów w języku angielskim z pewnością ułatwi aplikowanie na studia zagraniczne czy staż poza granicami Polski. Dzięki biegłej znajomości języka absolwenci studiów anglojęzycznych nie powinni mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy także za granicą.

Studia w języku angielskim mogą być również ciekawą przygodą; dla wielu osób będzie to prawdziwe wyzwanie. Satysfakcja z ukończenia ich i korzyści płynące z tej formy nauki języka są jednak warte zachodu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here