Nauka angielskiego – czy warto?

Język angielski stanowi jeden z najpopularniejszych języków świata. Posługuje się nim 1,5 miliarda ludzi na całej kuli ziemskiej. Jest on podstawowym językiem nie tylko biznesu, ale także dyplomacji, nauki, rozrywki. Tak naprawdę jest językiem uniwersalnym i znając go, skomunikujemy się w każdym zakątku świata. Jeżeli nie władamy nim w ogóle albo znamy język angielski na bardzo niskim poziomie, warto rozpocząć jego naukę. Przydać się może nie tylko w życiu codziennym, ale także zawodowym. Sprawdźmy, z jakich jeszcze powodów warto rozpocząć naukę angielskiego.

Jakie metody nauki wybrać?  

Najbardziej efektywna jest nauka w szkole językowej, prywatne korepetycje albo kursy e-learningowe. Te ostatnie polecane są dla osób niemających czasu na dochodzenie na lekcje albo nielubiących nauki w grupie. Gwarantują one możliwość skorzystania z platformy o każdej porze dnia. Jeżeli lubimy naukę wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, to doskonałe rozwiązanie. Jeśli jednak chcemy mieć kontakt z drugim człowiekiem, wybierzmy szkołę językowa lub korepetycje u renomowanego nauczyciela.

 

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?   

            Poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych powodów do nauki języka angielskiego. Oto one: 

  1. Niezawodne narzędzie komunikacji – znając ten język możemy podróżować po całym świecie, gdyż jego podstawy opanowali ludzie praktycznie w każdym kraju. Ponadto, podróże staną się dla nas prawdziwym wypoczynkiem, a nie źródłem ciągłego stresu spowodowanego problemami z porozumiewaniem się. Dodatkowo, można poznać inne, ciekawe osoby i utrzymywać z nimi kontakt przez cały rok. Poznawanie obcych kultur i zwyczajów także ma swój urok.
  2. Jesteśmy bardziej konkurencyjni – w oczach potencjalnego pracodawcy wiele zyskujemy poprzez biegłą znajomość języka angielskiego. Jego podstawy znają dzisiaj niemal wszyscy, a jego dobra znajomość zaprezentowana na rozmowie kwalifikacyjnej może zadecydować o uzyskaniu wymarzonego stanowiska pracy.
  3. Nowa jakość wiedzy – znajomość tego języka otwiera przed nami nieograniczoną ilość materiałów: książek, artykułów i innych zasobów internetowych. Możemy przeczytać naszą ulubioną powieść w oryginalnym języku, a także zdobyć niszową wiedzę, która jest jeszcze niedostępna w ojczystym języku.
  4. Szersze horyzonty – badania naukowe udowodniły, że myśląc w obcym języku, uruchamiamy inne części mózgu i uczymy się myśleć analitycznie. Nauka angielskiego to także doskonały trening pamięci. Nowe słownictwo i konstrukcje gramatyczne ćwiczą nasz mózg, a ten odwdzięczy się nam w przyszłości.
  5. Mamy doskonały humor – widząc postępy w nauce języka angielskiego, nie tylko poszerzamy naszą wiedzę, ale także wprawiamy się w pozytywny nastrój i podnosimy swoje poczucie własnej wartości.

Nie macie środków pieniężnych – to już nie problem! 

Zanim zdecydujemy się na kurs języka angielskiego, warto sprawdzić, czy w naszym mieście nie funkcjonują instytucje, które pomagają w nauce języka obcego. Wiele urzędów pracy organizuje darmowe szkolenia, które pozwolą nam na zdobycie podstaw. Często szkoły językowe oferują kursy, które są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Jeśli w okolicy nie znajdziemy żadnego z tych rozwiązań, a chcemy rozpocząć naukę jak najszybciej, z pomocą mogą przyjść pożyczki pozabankowe – https://proficredit.pl/pozyczki-pozabankowe/. Ich podstawowa zaleta to spłata w ratach, zazwyczaj niewielkich. Pożyczki pozabankowe często możemy otrzymać w szybkim czasie. Jednak pamiętajmy, że w przyszłości musimy spłacić nasze zobowiązanie. Pamiętajmy o tym i przeanalizujmy, czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowiły zbytniego obciążenia dla naszego budżetu domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here