Ile czasu dziennie poświęcić na naukę angielskiego?

Przed rozpoczęciem nauki warto rozplanować sobie ją na konkretne partie pod względem czasowym. Zdecydowanie systematyczne uczenie się jest efektywniejsze niż nauka po kilka godzin za jednym razem. Ile zatem powinno się poświęcić czasu dziennie na angielski?

Sprawdź swoje możliwości

Na samym początku musisz sprawdzić, jaka forma nauki będzie idealna dla Ciebie. Zanim zaplanujesz swój system uczenia się, zobacz, jak czasowo to wygląda. Możesz nawet nastawić sobie budzik, aby zobaczyć, ile uda Ci się nauczyć, np. w ciągu 15 minut. Wówczas będziesz mógł zobaczyć, czy ten czas będzie wystarczający. Gdy jednak okaże się, że jest go za mało, może zwiększyć go nawet o 5 minut. Pamiętaj jednak, aby w tym czasie skupić się jedynie na nauce. Przyswajanie wiedzy powinno być przede wszystkim przyjemne oraz szybsze. Rozpoczynając naukę możesz najpierw uczyć się przez krótszy okres. Po pewnym czasie, gdy już mózg będzie odpowiednio wyćwiczony, przedłużysz czas nawet do 30-60 minut. Gdy jednak chcesz uczyć się godzinę dziennie, warto ten czas rozbić na mniejsze kawałki w ciągu całego dnia.

Systematyczność – klucz do sukcesu

Warto codziennie przeznaczyć kilkanaście minut na naukę. Wówczas uczenie się języka angielskiego będzie efektywne. Nawet gdy uczęszczasz już na kurs angielskiego, to powinieneś mimo to poświęcić kilka minut dziennie na powtórkę materiału. W dużej mierze kurs angielskiego to dobra opcja nauki. Zdecydowanie taka forma motywuje nas do pracy, a zajęcia grupowe umożliwiają porozumiewanie się z innymi osobami. Rozkład lekcji można dostosowywać do swojego grafiku, ponieważ większość z nich odbywa się w różne dni i godziny w tygodniu. Dlatego śmiało możesz zorganizować swój wolny czas, jak i przemyśleć, kiedy zrobić powtórkę w domu. Nawet, uczęszczając na kurs, opłaca się to robić! 15 minut dziennie to nie jest dużo. Jaką wybrać odpowiednią szkołę językową? Wybiera taką, którą dostosowuje swoje kursy do określonych grup osób pod względem wiekowym oraz poziomem. Nauka angielskiego z Speak Up to jedna z możliwości, dzięki której uczenie się tego języka będzie o wiele skuteczniejsze.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here