Zabezpieczenia i alarmy w domu – jak automatycznie chronić posiadłość za pomocą domofonów

0
1865

Ochrona domu i posesji to w obecnych czasach główne zmartwienie ludzi posiadających nieruchomości. Dzisiejsza technologia daje duże możliwości pod względem ochrony dóbr materialnych. W tym artykule omówiony zostanie sposób zabezpieczenia i ochrony posiadłości za pomocą domofonów.

Domofony – nowocześni strażnicy

Domofon to urządzenie, dzięki któremu możemy rozpoznać osobę chcącą dostać się na teren naszej posesji. Dzisiejsze systemy domofonowe mają jednak wiele różnych funkcji a osoby niezaznajomione z tematem często dziwią się, że za pomocą funkcji jak gdyby z filmów science fiction możemy właściwie identyfikować gości. Podstawowe możliwości domofonów zwiększyły się już w momencie połączenia ich z kamerami video, które pozwoliły przesyłać nie tylko dźwięk, ale i obraz.

Nowatorski, mobilny system alarmowy w zasiegu Twojej ręki. Domofony i wideodomofony – poradnik praktyczny

Zupełnie nowe możliwości stworzyło połączenie domofonu z systemem smart dom czyli domu inteligentnego. Domofony tego typu możemy obsługiwać za pomocą laptopa czy smartfona z dowolnego miejsca kuli ziemskiej. Niknie wtedy problem wpuszczenia znajomego czy krewnego do domu gdy przyszedł wcześniej a zapomnieliśmy mu zostawić kluczy. Oczywiście funkcja ta jest zabezpieczona specjalnym hasłem i można ją automatycznie zdalnie zablokować w momencie kradzieży urządzenia mobilnego.

Domofon – szpieg

Najnowocześniejsze domofony mają jedną wadę – wysoką cenę. Jeśli nie jest ona dla klienta problemem pozostaje skupić się na funkcjach, które oferują. Jeśli system smart dom i kierowanie za pomocą telefonu jest już standardem co jeszcze oferuje omawiany system? Pierwszą funkcją iście z filmów science fiction jest system wykrywania twarzy. Jeśli urządzenie wykryje osobę która gości w naszym domu często automatycznie wysyła powiadomienie. Oprócz tego nowoczesne systemy domofonowe oferują wbudowaną pamięć kamery. Domofon może więc zastąpić monitoring nagrywając osoby, które usiłują dostać się do naszego domu bądź w trybie uśpienia sprzętu – robiąc im zdjęcia. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób nie chcących instalować wyraźnych kamer – ukryty monitoring to dużo lepsze wyjście.

Kluczowy element

Kluczowym podzespołem każdego systemu domofonowego czy to zwykłego czy wbudowanego w smart dom jest licznik jednofazowy. Reguluje on przepływ prądu oraz zapewnia trwały dopływ prądu do całego systemu. Na terenie całego kraju są liczne punkty sprzedaży tego typu urządzeń, wiele z nich oferuje niekorzystny stosunek jakości do ceny. Chlubnym wyjątkiem jest tu witryna internetowa zamel.com gdzie nabyć możemy nie tylko licznik jednofazowy, ale wszelkie urządzenia związane z ochroną domu i systemami domofonowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here