Porównanie kont firmowych 13 banków

Po załatwieniu wszystkich formalności w US i ZUS, uzyskaniu wpisu do CEIDG lub KRS i otrzymaniu numeru REGON, osoba zakładająca działalność gospodarczą musi jeszcze otworzyć bankowe konto dla firmy. Wybór tego ostatniego nie będzie dla niej łatwy, ale może liczyć na pomoc porównywarki Nest Banku, która umożliwia szybkie porównanie kont firmowych z aż 13 banków.

Część przedsiębiorców zakłada konto biznesowe w tej samej instytucji, która prowadzi już ich rachunek osobisty. Niekiedy okazuje się to całkiem opłacalnym wyborem, ale chcąc zapewnić sobie dostęp do taniego w użytkowaniu i odpowiadającego potrzebom prowadzonego biznesu rachunku firmowego, lepiej jest przejrzeć również propozycje innych banków. Na rynku można znaleźć obecnie kilkadziesiąt tego typu produktów, które potrafią znacznie różnić się między sobą zarówno pod względem funkcjonalności, jak i od strony kosztowej. Ponieważ wybór jest naprawdę spory, zamiast po kolei odwiedzać strony banków i przeglądać ich oferty, warto skorzystać z gotowego porównania kont firmowych.

BIZnest Konto – z myślą o oszczędnych przedsiębiorcach

Nest Bank stworzył porównywarkę internetową umożliwiającą porównanie kont bankowych dla firm, oferowanych przez 13 działających na polskim rynku banków. Punktem odniesienia dla porównań jest rachunek BIZnest Konto, który gwarantuje przedsiębiorcom bezwarunkowo darmowe: prowadzenie rachunku, obsługę karty płatniczej, korzystanie ze wszystkich krajowych bankomatów, a także internetowe przelewy: elixir, SEPA, w tym do US/ZUS. To bardzo konkurencyjna oferta, która w praktyce, dla wielu osób prowadzących działalność gospodarczą oznacza brak jakichkolwiek opłat za użytkowanie rachunku firmowego.

Porównanie kont firmowych – mechanizm działania porównywarki

Porównywarka Nest Banku pozwala sprawdzić i porównać dostępne na rynku konta pod względem kosztów. Prezentuje ona zestawienie wszystkich najistotniejszych opłat BIZnest Konta oraz dowolnego, wybranego z listy, rachunku innego banku. Wyświetlane wyniki przedstawiają dodatkowo kwotę szacowanych oszczędności w skali miesiąca i roku, jakie można uzyskać wybierając propozycję Nest Banku.

Ile można zaoszczędzić wybierając dobry rachunek dla firmy?

O tym, że warto przyłożyć się do wyboru konta firmowego świadczą liczby. Jak wynika z wyliczeń porównywarki, w przypadku przeciętnej aktywności klienta, założenie BIZnest Konta może zapewnić oszczędności rzędu od kilkudziesięciu do ponad 2000 złotych w skali roku – w zależności od tego, z ofertą którego rachunku jest konfrontowane. Przykładowo, koszty użytkowania konta w Nest Banku są nawet do 1860 zł niższe niż w przypadku Konta Mój Biznes (Bank Millenium) i nawet do 1284 zł niższe w porównaniu do PKO Konta Firmowego (PKO BP). W stosunku do mBiznes Konto Start (mBank) różnica wynosi nawet do 1200 zł, a Konta Firmowego Godnego Polecenia w Santander Banku – do 1356zł. By przekonać się jak konto firmowe Nest Banku wypada na tle produktów konkurencji, należy wejść na stronę: https://www.nestbank.pl/biznes/porownywarka-kont.htmli i zestawić z nim propozycje poszczególnych banków.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here