Otwierasz szkołę i planujesz wyposażyć salę lekcyjną bądź wykładową? Najważniejszym jej elementem zdecydowanie jest tablica, na której prowadzący zajęcia „przelewa” swoją wiedzę. Współczesne tablice, co do zasady nie różnią się znacząco od tych jakie znamy sprzed lat – jednak materiały z jakich są produkowane oraz dbałość o każdy detal wykonania, stoi na o wiele wyższym poziomie.

Biorąc pod uwagę większy rozmiar tablic skierowanych do szkół i wyższych uczelni, można podzielić je na trzy grupy:

– tablice pojedyncze:

Najbliższa klasycznym tablicom propozycja, której prostota konstrukcji sprawia, że są niemal niezniszczalne. Bardzo praktyczny wybór biorąc poprawkę na mniejszą funkcjonalność (kwestia jakiej wielkości jest pomieszczenie gdzie będzie stała). Można w tym przypadku, wyróżnić także podgrupę tablic „obrotowo-jezdnych”, które niejako umieszczone są na stelażu z kółkami umożliwiającymi swobodne ich przesuwanie. Oczywiście posiadają możliwość obrócenia drugą stroną samej tablicy.

– tablice kolumnowe zależne:

Tablice tego typu opierają się na systemie dwóch tablic umieszczonych na kolumnach aluminiowych (jest to bardzo trwały i praktyczny materiał) w taki sposób, że w momencie opuszczania jednej, druga automatycznie wędruje w górę. Warto podkreślić, że każda z nich posiada zamontowaną półkę na całej długości – co gwarantuje wysoki komfort użytkowy. Ich dodatkową funkcją jest rola uchwytu ułatwiającego przesuwanie tablic.

– tablice kolumnowe niezależne:

Podobna konstrukcja jak w przypadku tablic kolumnowych zależnych z poprawką na fakt, że w tym przypadku ruch jednej tablicy nie wywiera żadnego wpływu na drugą. Umieszczone są w prowadnicach bazujących na profilach aluminiowych w eleganckim srebrnym kolorze. Takie rozwiązanie umożliwia opuszczenie obu tablic praktycznie do podłogi, co stwarza możliwość wykorzystania powstałej płaskiej przestrzeni w roli ekranu projekcyjnego. Dolna krawędź obu tablic została zaopatrzona w praktyczną półkę do odłożenia przysłowiowej kredy (pełni także rolę uchwytu).

Źródło:

Tablice suchościeralne – sonako.pl

Tablice – vittoria.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here