Szkoła policealna

Rozważasz zapisanie się do szkoły policealnej i zastanawiasz się nad wyborem kierunku swojej przyszłej drogi zawodowej? To bardzo ważna decyzja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć i zapoznać się z trendami panującymi na rynku pracy. Na duże zapotrzebowanie w przyszłości na pewno będzie można liczyć w szeroko pojętej branży medycznej. Sprawdź, które kierunki oferowane przez szkoły policealne mają przyszłość.

Kierunki dentystyczne

Coraz więcej osób w Polsce (i nie tylko) dba o stan swojego uzębienia i nie ogranicza się jedynie do odwiedzania dentysty z powodu bólu zęba. Wraz z bogaceniem się społeczeństwa będzie rosło zapotrzebowanie na usługi dentystyczne, ponadto stomatologia należy do dziedzin, które zawsze będą miały klientów. Dlatego właśnie warto zainteresować się szkoleniem w tym kierunku.

Szkoła policealna collegium.com.pl umożliwia zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu asystentki stomatologicznej, higienistki stomatologicznej oraz technika dentystycznego. Warto wiedzieć, że każdy gabinet stomatologiczny potrzebuje asystenta, który przygotuje narzędzia do zabiegu czy też zajmie się obsługą pacjentów. Z kolei higienistka może usprawnić pracę gabinetu, ponieważ jest uprawniona do wykonywania niektórych zabiegów i badań. Technik dentystyczny to natomiast jedyny zawód uprawniony do wykonywania m.in. protez zębowych.

Kierunki związane z opieką nad innymi osobami

Polskie społeczeństwo, podobnie jak większość społeczeństw europejskich, starzeje się. Seniorów jest coraz więcej i żyją coraz dłużej, a wielu z nich potrzebuje codziennej opieki. Pomocy mogą wymagać także osoby chore, niepełnosprawne czy też niesamodzielne. Już teraz można zauważyć duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju opiekunów, a w przyszłości ich pomoc będzie jeszcze potrzebniejsza.

Wybór specjalizacji powinien w dużej mierze zależeć od własnych preferencji. Wystarczy rok, żeby zostać opiekunką środowiskową, która pomaga osobom samotnym, przewlekle chorym i niesamodzielnym bez wsparcia najbliższych w codziennych czynnościach. Warto także rozważyć podjęcie nauki w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekuna medycznego czy też opiekuna w Domu Pomocy Społecznej.

Kierunki kosmetyczne

Gabinety świadczące usługi kosmetyczne wyrastają jak grzyby po deszczu, dlatego warto pomyśleć o zdobyciu kwalifikacji w tej branży. Wystarczą dwa lata nauki w szkole policealnej, żeby zostać technikiem usług kosmetycznych. Absolwent nabywa uprawnienia do wykonywania zabiegów kosmetycznych twarzy, ciała, dłoni i stóp. Dyplom ukończenia takiego kierunku na pewno pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji oraz zdobyć zaufanie potencjalnych klientów.

W ciągu czterech semestrów można poznać tajniki makijażu i stylizacji paznokci, nauczyć się przeprowadzania diagnozy kosmetycznej oraz zdobyć wiedzę w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających. Technik usług kosmetycznych powinien także być w stanie pomóc w przypadku problemów ze skórą, a także udzielić fachowych porad kosmetycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here