Dlaczego warto zainwestować w monitoring pojazdów

Monitoring floty służbowej staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Na czym polega nowoczesne monitorowanie pojazdów? Które parametry mogą być rejestrowane i nadzorowane? Jakie korzyści dla firmy niesie ze sobą zastosowanie takiej metody nadzoru?

Monitoring floty służbowej

Monitorowanie pojazdów to rozwiązanie, które często jest stosowane w przedsiębiorstwach posiadających flotę służbową. Umożliwia on nadzorowanie takich parametrów, jak przebyta trasa, zużycie paliwa czy prędkość pojazdu. Dzięki temu możliwe jest obniżenie kosztów eksploatacji samochodów służbowych, a także zadbanie o bezpieczeństwo kierowców, aut i przewożonych ładunków. Obecnie najpopularniejszą opcją monitorowania pojazdów jest użycie specjalnie zmodyfikowanych terminali GPS, które mogą zapisywać i przesyłać parametry trasy oraz pracy samochodu.

Nowoczesne monitorowanie pojazdów

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że monitorowanie pojazdów służbowych staje się coraz łatwiejsze. Doskonałym przykładem jest firma Pugo, która oferuje innowacyjne rozwiązania z dziedziny nadzorowania floty. Jak to działa? Niewielkie, wygodne moduły GPS zostają zainstalowane w poszczególnych pojazdach. Podczas jazdy urządzenia zbierają dane dotyczące położenia samochodu, jego prędkości i zużycia paliwa, a także wielu innych parametrów trasy. Informacje te zostają na bieżąco przesyłane do aplikacji PUGO, skąd raporty, dzienniki i lokalizacje mogą być odczytywane przez uprawnione do tego osoby.

Jakie parametry mogą być rejestrowane przez moduł GPS?

Rejestratory GPS zamontowane w pojazdach służbowych mogą dostarczać wielu cennych danych. Należą do nich między innymi:

  • przebyta trasa (w tym czas jazdy i postojów, wybór drogi, długość przebytego dystansu, mapa i lokalizacja)
  • prędkość pojazdu (średnia oraz na poszczególnych odcinkach)
  • parametry pracy pojazdu (obroty silnika, alerty o awariach i inne) 

Oszczędzanie dzięki monitorowaniu pojazdów

Możliwość kontrolowania parametrów jazdy i położenia pojazdów pomaga ograniczać czynniki wpływające na zwiększenie kosztów eksploatacyjnych. Przykładem może być zmniejszenie ilości kursów bez towaru lub wyznaczenie optymalnych tras. Monitorowanie aut służbowych ułatwia też kontrolowanie prędkości pojazdów, co prowadzi do obniżenia średniego spalania i tym samym zmniejszenia udziału kosztów paliwa w wydatkach.

Monitoring floty to większe bezpieczeństwo

Ogromną zaletą monitoringu pojazdów jest również zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno pojazdów, jak i ich kierowców – dane z nadajnika GPS mogą być pomocne w przypadku kradzieży samochodu, ale także podczas kolizji drogowej lub awarii samochodu, szczególnie jeśli mają one miejsce w trudno dostępnym terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here