Grill gazowy na kemping? Wybierz najlepszy przenośny grill dla siebie!

0
50

Przenośne grille gazowe to stosunkowo nowa kategoria produktów. Mają one konkurować z jednorazowymi grillami, co udaje im się znakomicie, ale przy wyborze idealnego modelu trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów, żeby grillowanie na kempingu dało więcej radości.

Wielkość przede wszystkim

Przenośne grille gazowe są dość kompaktowe, jednak jeśli dysponujesz małym autem miejskim, musisz zwrócić szczególną uwagę na ich wymiary. W serwisie https://www.top-grille.pl/category/grille-gazowe-przenosne możesz podejrzeć najpopularniejsze modele – jak widać niektóre z nich są dość spore. Oczywiście dobre marki nadal dbają o to, żeby transport takiego grilla był jak najłatwiejszy, ale i tak niektóre z nich są dość spore. Zwróć uwagę także na to, że tego typu grille często składają się do zaskakująco niewielkich wymiarów, ale raczej nie ma możliwości szybkiego ich demontażu. To wynika z konieczności zapewnienia stabilności całej konstrukcji oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa, którego przecież oczekuje się od grilla gazowego.

Trwałość

Dobrej klasy grille gazowe przenośne są projektowane pod względem funkcjonalnym tak samo, jak grille tradycyjne. To, że najprawdopodobniej będą używane rzadziej, nie stanowi dla najlepszych producentów powodu, żeby na przykład wytłaczać ich skorupy z niższej jakości stali. Jeśli wprowadzane są pewne zmiany, to raczej ze względu na konieczność ograniczenia masy albo stworzenia bardziej kompaktowej konstrukcji (stąd grille przenośne są zawsze prostokątne, a nie okrągłe). Na pewno warto zawsze postawić na grille dobrych marek, które będzie można używać przez wiele lat bez obaw, że w toku normalnej eksploatacji ulegną one poważnym uszkodzeniom.

Łatwość czyszczenia

Grille gazowe zawsze wymagają utrzymania w czystości. To nie tylko kwestia higieny i estetyki, ale też funkcjonalności i bezpieczeństwa. W przypadku modeli przenośnych warto zwrócić uwagę na to, czy dany model można łatwo rozłożyć i wygodnie umyć bez całej masy dodatkowych narzędzi. Ostatecznie na kempingu nie zawsze ma się dostęp do rozbudowanego zaplecza, gdzie można byłoby to wygodnie zrobić, a czekanie z gruntownym czyszczeniem tydzień albo dwa też nie jest żadnym rozwiązaniem. Pod tym względem grille przenośne powinny być jeszcze lepiej przemyślane od klasycznych konstrukcji.

Czy marka ma znaczenie?

Grille przenośne wciąż są pewną nowością, ale można je znaleźć nie tylko w ofertach najlepszych producentów. Dobrze jednak mieć w pamięci i to, że powinny być maksymalnie bezpieczne, trwałe i ergonomiczne – tego nie da się sprawdzić inaczej, niż w trakcie użytkowania, ale przecież pewność co do jakości grilla trzeba mieć już przed zakupem. I w tym sensie warto zwracać uwagę na markę producenta: będzie ona zapowiadała, czy grillowanie na kempingu będzie łatwe i przyjemne, czy stanie się prawdziwym koszmarem. Także troska o bezpieczeństwo sugeruje raczej, żeby pozostać przy modelach oznaczonych logo znanej i cenionej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here