Jednym ze skutecznych sposobów na ułatwienie nauki języka angielskiego jest wykorzystanie nowych technologii − komputerów, tabletów i smartfonów, na których można zainstalować przydatne aplikacje. Za ich pośrednictwem można uczyć się znaczenia słówek, ich wymowy i zasad użycia w zdaniu, a także reguł gramatycznych. Są one także pomocne w utrwalaniu zdobytych już umiejętności.

Nauka słówek przy pomocy aplikacji mobilnej

Osoby, które chcą nauczyć się języka obcego, a przy tym dysponują zbyt małą ilością czasu, by poświęcić nauce kilka godzin dziennie, powinny skorzystać z aplikacji mobilnych. Można ich używać podczas jazdy komunikacją miejską, w poczekalni u lekarza, a także w wielu innych miejscach. Jedną z przydatnych aplikacji do nauki słówek z języka angielskiego jest Fiszkoteka, w której można korzystać z elektronicznych fiszek, np. 500 najważniejszych czasowników po angielsku, idiomów angielskich i 300 najważniejszych określeń po angielsku. Aplikacja do nauki metodą fiszek pozwala także na tworzenie własnych programów nauki. Oprócz tego istnieją aplikacje do nauki słownictwa specjalistycznego, np. biurowego, budowlanego, medycznego czy mechanicznego.

Nauka gramatyki przy pomocy aplikacji na telefon

Przy pomocy aplikacji na telefon można także skutecznie przyswajać zasady gramatyki. Ciekawą opcją są aplikacje w formie gry, w których gracz ma za zadanie uzupełnić zdania słowami lub zwrotami.  Ma on określoną liczbę żyć, a tego typu aplikacje dostosowują pytania do poziomu nauki. Można również korzystać z aplikacji, które mają wgrane gotowe plany nauczania – lekcje, ułatwiające naukę zasad gramatycznych.   

Utrwalanie znajomości języka angielskiego przy pomocy aplikacji mobilnej

Z aplikacji na telefon mogą korzystać także osoby, które dobrze znają język angielski, a ich celem jest utrwalenie posiadanych kompetencji. Najlepszą opcją są różnego rodzaju aplikacje quizowe, które sprawdzają znajomość języka angielskiego – zarówno rozumienie konkretnych słów i idiomów, jak i zasad gramatycznych. Ciekawym rozwiązaniem są także te, które umożliwiają prowadzenie konwersacji z innymi użytkownikami. Osoby, które dobrze znają język angielski, powinny korzystać z aplikacji z interfejsem w tym języku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here