Pomimo tego, że Unia Europejska jest niemal jednolitym rynkiem, to wielu przedsiębiorców wciąż obawia się handlu z zagranicznymi klientami i nawiązywania współpracy z podmiotami zagranicznymi. Najczęstsze obawy dotyczą nie ewentualnych problemów prawnych czy braku możliwości dogadania się w ojczystym języku, ale przede wszystkim aspektów transportu towaru przez kilka tysięcy kilometrów. W jaki sposób uczynić transport bezpiecznym? Jak zabezpieczyć nasz towar, aby do odbiorcy dotarł w stanie nienaruszonym i żeby nie było konieczności pokrywania strat z własnej kieszenie? Rozwiązaniem jest oczywiście zastosowanie specjalnych pojemników transportowych – pojemników euro.

Pojemnik rozmiaru euro?

Wbrew pozorom nazwa „pojemnik rozmiaru euro” jest dość dużym uogólnieniem, bo w praktyce pojemniku typu euro mogą różnić się swoimi wymiarami. Pomimo tego, że standardowe wymiary pojemnika euro określone są jako 60 cm x 40 cm, to głębokość takiego pojemnika może być już dowolna. Co jednak istotne, nie stoi to na przeszkodzie łączeniu ze sobą pojemników mniejszych z większymi – wszystkie powinny do siebie pasować i dawać wygodną i stabilną możliwość ich połączenia.

Dlaczego takie wymiary?

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań dotyczących pojemników euro jest kwestia ich wymiarów – dlaczego dokładnie 60×40 cm? Wbrew pozorom jest to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy stosowanymi od wielu lat paletami na rynku europejskim oraz w Wielkiej Brytanii. Standardowe palety europejskie mają wymiary 120x80cm, a tym samym pozwalają na ułożenie obok siebie 4 pojemników euro, zaś palety brytyjskie mają wymiary 120x100cm. Tym samym europojemniki z powodzeniem mogą być stosowane na obu rodzajach palet.

Bezpieczeństwo produktu, a pojemniki euro

Wykonanie pojemników typu euro z materiału określanego jako HDPE sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym zabezpieczają przewożony towar. Jednocześnie są one dopuszczone do kontaktu z żywnością dzięki obojętności materiału HDPE w kontakcie z jedzeniem, jak i czynnikami zewnętrznymi – są one „obojętne” i nie wchodzą w reakcje.

Pojemniki euro – dla każdego?

Podsumowując, jeżeli zastanawiamy się nad eksportem własnego towaru lub produktu, a jako jedyną przeszkodę zauważamy bezpieczeństwo podczas transportu po europejskich drogach, to warto postawić na europojemniki. W ten sposób nie tylko dobrze zabezpieczymy nasz towar, ale również możemy zadbać o jego prezentację już na miejscu – europojemniki są dość estetyczne i występują na rynku w wielu kolorach, a tym samym wielu przedsiębiorców prowadzi sprzedaż bezpośrednio z tych pojemników transportowych bez wykładania towaru na lady ekspozycyjne.

Więcej o pojemnikach euro znajdziesz na: https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/euro-containers/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here