Przyczepy podłodziowe

Skoro tutaj jesteś i zainteresował Cię już sam tytuł, to zakładam, że jesteś szczęśliwym posiadaczem większej lub mniej łodzi i chciałbyś dowiedzieć się, jakie istnieją opcje na jej bezpieczny przewóz. Przyczepy podłodziowe to jedyna słuszna odpowiedź na Twoje bolączki z tym związane. Jakie rodzaje przyczep podłodziowych można znaleźć na rynku? Które modele są godne uwagi?

Przyczepy podłodziowe – klasyfikacja ze względu na liczbę osi

Przyczepy podłodziowe można łatwo sklasyfikować biorąc pod uwagę liczbę osi, na których opiera się cała konstrukcja wraz z załadunkiem. Jeśli chodzi o aspekty finansowe to z reguły wygląda to tak, że im więcej osi – tym wyższa cena. Poniżej znajdziesz krótkie informacje odnośnie tego, iluosiowe przyczepy podłodziowe dedykowane są łodziom o konkretnych gabarytach:

    • lekkie przyczepy podłodziowe jednoosiowe – jak zapewne się domyślasz, tego rodzaju przyczepy podłodziowe przeznaczone są do transportu niewielkich i nieciężkich jednostek pływających: takich o maksymalnej długości 6,5 metra i wadze do 1500 kg. Ciężar łodzi spoczywa nie tylko na przyczepie podłodziowej, ale również na haku samochodu. Jeśli wszystkie zasady zostaną zachowane, to taka przyczepa podłodziowa sprawdzi się zarówno na krótkich, jak i długich trasach;

 

  • przyczepy podłodziowe dwuosiowe – dedykowane nieco większym łodziom: maksymalna dopuszczalna długość to 9 metrów, a waga nawet 3000 kg. W tym przypadku zwróć szczególną uwagę na to, czy rama aluminiowa, na której opiera się cała konstrukcja przyczepy podłodziowej, została odpowiednio wzmocniona. Nie bez znaczenia są również opony kategorii C oraz hamulec najazdowy.Większość ciężaru łodzi spoczywa na osiach przyczepy, choć trzeba przyznać, że i hak samochodu jest lekko obciążony;
  • przyczepy podłodziowe trzyosiowe – coś dla osób posiadających naprawdę duże łodzie. Maksymalna dopuszczalna długość to 9,5 metra, waga 3500 kg, choć z pewnością trzyosiowa przyczepa podłodziowa wytrzyma o wiele więcej. W standardzie powinny się znajdować: niezależnie uresorowane na wałku skrętnym zawieszenie, specjalnie wzmocnione opony kategorii C, hamulec najazdowy. 

 

Dopasowanie przyczepy podłodziowej

Każda przyczepa podłodziowa powinna być odpowiednio dopasowana do przewożonej łodzi. Regulacja podpór, możliwość dostosowania długości przyczepy do transportowanej jednostki pływającej, zmiana położenia osi w celu ustawienia optymalnego obciążenia na haku, rolki, wyciągarki, płozy, dziobnice – wszystkie wymienione elementy mają ogromne znaczenie przy załadunku oraz transporcie. Wpływają nie tylko na Twój osobisty komfort, ale również na bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników ruchu drogowego, a to przecież najważniejsze, nieprawdaż?

Gdzie szukać dobrych przyczep podłodziowych?

Zanim zaczniesz jeździć po punktach stacjonarnych, co wiąże się z ogromną stratą czasu, zrób mały rekonesans w Internecie. Zajrzyj na stronę www.przyczepa-podlodziowa.pl i przejrzyj dostępne tam modele od znanych światowych marek: Brenderup, Temared i Lorries. Każda z oferowanych przyczep podłodziowych spełnia najwyższe standardy. Jeśli cokolwiek wpadnie Ci w oko, nie krępuj się i nawiąż kontakt z obsługą tego sklepu. Nieważne, skąd pochodzisz – siedziba firmy znajduje się co prawda na Pomorzu, ale nie ma zazwyczaj problemu z realizacją zamówień w bardziej odległe zakątki Polski. Doświadczona, przeszkolona kadra pomoże Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Przekonaj się sam – na pewno będziesz zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here