Co oferują wycieczki do Tunezji

Wycieczki do Tunezji to wyrównane złotym piaskiem urocze wybrzeża pozwalające na non-stop leżakowanie. Niesamowicie krystaliczna i niezmiernie ciepła woda morza zachęca do kąpieli każdego.

Co zwiedzić?

Zastanawiając się nad destynacją wypoczynkową, warto zerknąć jakie są najlepsze miejsca do zwiedzania w Tunezji. Opinią podróżników, faworytami są:

  • Hammamet – nieprzerywanie pokupny kurort, na którym są najcudniejsze plaże i wiele rozrywki.
  • Djerba – czarujący i romantyczny zakątek z dogodnymi centrum SPA.
  • Monastyr – pasuje na pełne rozmaitych aktywności wakacje w Tunezji.
  • Sousse – szybko rozchwytywana wśród Europejczyków egzotyczna miejscowość wypoczynkowa.
  • Port El-Kantaoui – nowoczesny prestiżowy kurort.

Plaże

Każdy z powyżej wymienionych obszarów leży na wyśmienitych wybrzeżach nad morzem. Więc jakie są najlepsze plaże w Tunezji? Ukryta wśród białych budynków i iglastego lasu Plaża La Marsa, plaże półwysep Bon i wyspy Djerba, najpiękniejsza plaża Mahdia, płatająca z klifami plaża Tabarka i otoczona wzgórzami plaża Bizerte – oto perełki Tunezji.

Ceny

Rozglądając możliwe kurorty, klienci nie raz się zastanawiają czy wypoczynek w Tunezji jest drogi. Oficjalna waluta to dinar tunezyjski, 1 TND = 1,3 ZŁ. Najniższe koszty zakwaterowania w hostelu wynoszą 110 TND (~140 ZŁ), w hotelu 3⭐️ – 200 TND (~260 ZŁ), w bardziej luksusowych resortach – 320 TND (~410 ZŁ). Takie koszty poniesie 1 osoba za wczasy w Tunezji przez dobę. Ceny na transport – przejazd lokalnym autobusem kosztuje 0,75 TND (~1 ZŁ), taksówkarze za 1 km drogi pobierają 1 TND (~1,3 ZŁ), wartość wynajmu samochody startuje od 130 TNG (~165 ZŁ).

Zasadniczo, urlopowicze kupują gotowe oferty podróży. Dlaczego tak i jakie są ceny wycieczek do Tunezji? Proponowane na Pojedzznami.pl pakiety wypoczynkowe obejmują niezbędne ubezpieczenie, całkowity transfer oraz zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem. Najniższy koszt wycieczki – 2330 zł z persony za tydzień pobytu.

Hotele

Często turyści pytają jakie są najlepsze hotele w Tunezji? Na terenie Hammamet – Alhrambra Thalasso i Medina Solaria. W Sousse – The Pearl Resort, Movenpick Resort i Concorde Green Park. W okolicach Monastyr – Le Solil Bella Vita Resort, Heyla Beach i Magic Nerolia. W Djerby – Castille Hotel.

Dodatkowe informacje bla

Przyda się dowiedzieć czy w Tunezji mówi się po angielsku. Oficjalnie w kraju używają języka arabskiego. Lecz z historii kraju słynie, że obywatele powszechnie posługują mieszanką z użyciem języków hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Szczególnie w turystycznych placówkach z Tunezyjczykami można dogadać się w języki angielskim.

Kolejny aspekt – czy wycieczki do Tunezji są bezpieczne? Dobrze rozbudowane resorty dbają o bezpiekę swoich wczasowiczów. Warto być bacznym zwiedzając zatłoczone miejsca, żeby żaden złodziej nie wkradł się do kieszeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here