Co zrobić kiedy odejdzie bliska osoba

Pierwsze chwile po śmierci bliskiej osoby są bardzo trudne. Człowiek zostaje postawiony w niecodziennej sytuacji. Staje nie tylko w obliczu śmierci i żałoby. Jednocześnie spada nie niego zadanie przygotowania zmarłego do ostatniej drogi. Troska o ciało, organizacja pogrzebu, formalności w urzędzie i miejsce na cmentarzu, to sprawy, o których trzeba pomyśleć w tym momencie. Z pomocą przychodzą profesjonalne zakłady pogrzebowe.

Dyspozycje na wypadek śmierci.

Na śmierć nie można się przygotować. Nawet jeśli dostrzega się oznaki odchodzenia, nie dopuszcza się do siebie myśli, że to już. Raczej każdy chce, by bliski był z nim jak najdłużej. Tylko czasem sami konający przygotowują dyspozycję na moment śmierci. Ustalają szczegóły pogrzebu, wyrażają ostatnią wolę, co do sposobu i przebiegu ceremonii oraz miejsca spoczynku. Jeśli tak się nie stało, wszystkie obowiązki i decyzje przejmują najbliżsi zmarłego.

Jak zachować się po zgonie?

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie zgonu do lekarza POZ, jeśli nastąpił w domu. Ten przyjedzie na wizytę i wypisze kartę zgonu. W oczekiwaniu na jego przybycie można wyszukać zakład, który pomoże w organizacji pogrzebu. Adresy firm znaleźć można również w Internecie. Warto zatrudnić taką, która znajduje się blisko, jest godna zaufania i solidna. Po otrzymaniu zgłoszenia, pracownicy z reguły szybko zjawiają się w domu zmarłego. Jak tylko lekarz wystawi odpowiedni dokument, można kontynuować zabiegi przy ciele. Kiedy będzie przygotowane, zostanie przetransportowane do chłodni. Co ważne zakłady pogrzebowe dyżurują całą dobę, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, można dzwonić do nich o każdej porze dnia i nocy.

Usługi pogrzebowe w Lublinie – czego można oczekiwać?

Usługi pogrzebowe w Lublinie są dostępne w szerokim zakresie między innymi na stronie: https://www.styks.com.pl/. Dotyczy to również zorganizowania kremacji czy transportu oraz pomocy w załatwieniu spraw formalnych. Czasem rodzina lub sam zmarły przed śmiercią, wyraził życzenie co do spopielenia lub miejsca pochówku. Zdarzyć się może, że będzie ono znajdować się w innym województwie, a nawet kraju. Na takie sytuacje firmy pogrzebowe są przygotowane. Posiadają odpowiedni sprzęt i zezwolenia. Dlatego są w stanie spełnić życzenie bliskich lub ostatnią wolę zmarłego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here