Praca w Lublinie

Stopa bezrobocia w Lublinie należy do najniższych w regionie. Miasto to na tle innych dużych aglomeracji w Polsce, posiada duży potencjał gospodarczy. Ponadto jest to miasto bardzo dobrze skomunikowane z częścią Europy Wschodniej. W bliskiej odległości znajduje się port lotniczy, a wraz z infrastrukturą drogową stanowią jeden z lepiej rozwiniętych węzłów komunikacyjnych w tej części regionu.

Rynek pracy w Lublinie, kształtowany jest w dużej mierze przez liczne grono studentów, które co roku opuszcza lubelskie uczelnie. Kilkanaście tysięcy młodych, ambitnych ludzi próbuje swoich sił na tutejszym rynku pracy. Młody narybek zaczyna szukanie pracy w Lublinie, zazwyczaj od branży gastronomicznej lub sezonowej, jeszcze w czasie trwania nauki. Wiele młodych ludzi znajduje także pierwszą pracę w charakterze kuriera, magazyniera czy pomocnika budowlanego. Jest to dobry czas na zbieranie doświadczeń i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Przeczytaj też: https://www.supertydzien.pl/wiadomosci/s/16419,specjalisci-poszukiwani-to-tych-pracownikow-brakuje-na-rynku-pracy-w-lublinie

Wiele młodych i niedoświadczonych osób, nie wie jednak gdzie szukać ofert pracy w Lublinie. Jednym z takich miejsc jest Miejski Urząd Pracy, który dba o właściwe skomunikowanie pracodawców z osobami poszukującymi pracy. W takich miejscach, można także odnaleźć cenne informacje na temat dofinansowania do kursów i innych aktualnie realizowanych projektach. Warto zacząć poszukiwania pracy od takich miejsc, ponieważ oferują one więcej możliwości, niż popularne portale internetowe pośredniczące w zatrudnieniu.

Jakich ofert pracy szukać, aby w miarę szybko znaleźć zatrudnienie?

Na pewno należy się zorientować, jakie jest aktualnie zapotrzebowanie na pracowników w danej branży. Takie informacje, można pozyskać z prognozy wykonywanej co roku z inicjatywy resortu pracy. Z tych danych wynika m.in., że największy deficyt w kadrach występuje w zakładach produkcyjnych i branży TSL. W tych sektorach, będzie widoczny też największy rozwój w najbliższych latach. Do dużych inwestycji w najbliższych latach, można także zaliczyć outsourcing procesów biznesowych, które wyróżniają pod tym względem Lublin, na tle innych dużych aglomeracji. To ile można zarobić w Lublinie, pokazują ogólnie dostępne dane. I tak na przykład przeciętna płaca mieszkańców Lublina, wynosi nieco ponad 4 tys. zł brutto.

W rankingu miast z województwa lubelskiego, stolica regionu wygrywa w starciu o najwyższe wynagrodzenie. Co ciekawe, najlepiej opłacane stanowiska znajdują się w sektorze: IT, Programowanie, Finanse, Kontroling. Tam zarobki szybują do ponad 7 tys. zł brutto. Natomiast najsłabiej opłacaną branżą, jest: Sprzedaż, Hotelarstwo, Obsługa Klienta i Pracownicy Fizyczni, z zarobkami oscylującymi w granicach 2,5 tys. – 3 tys. zł brutto. Nie da się ukryć, że istotnym czynnikiem wpływającym na wysokość wynagrodzenia, jest specjalizacja obszaru pracownika. Znalezienie wykwalifikowanych pracowników jest coraz trudniejsze, nie tylko w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na pracowników w Lublinie będzie rosło i to pracownicy będą dyktować warunki wynagrodzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here