Adwokat kościelny

Adwokat kościelny to popularne określenie używane wymiennie z prawnikiem kanonistą, adwokatem prawa kanonicznego i adwokatem kanonicznym. Jakiegokolwiek określenia by nie użyć, to adwokat kościelny jest osobą, która jest szczególnie pomocna we wszystkich sprawach mieszczących się w zakresie prawa kanonicznego, kościelnego i wyznaniowego.

Choć adwokat kościelny świadczy szeroki zakres usług, to w rzeczywistości do głównym obszarów działań należą:

  • doradztwo w zakresie prawa kanonicznego, kościelnego i wyznaniowego,
  • prowadzenie konsultacji przedprocesowych,
  • opracowywanie skargi powodowej w procesie o unieważnienie małżeństwa kościelnego,
  • prowadzenie strony w procesie stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego,
  • podjęcie starań o usunięcie klauzuli wyrokowej.

Adwokat kościelny świadczy swoje usługi w kancelarii. Kancelaria kanoniczna może być prowadzona w sposób samodzielny, tj. przez jednego prawnika kanonistę, jak i wspólnie przez większą liczbę lub na zasadzie hierarchii: właściciel – pracownicy. Adwokaci kościelni mogą znajdować się na liście adwokatów zatwierdzonych przez sąd diecezjalny (na wzór tzw. adwokatów „z urzędu” w sądzie świeckim), jak również znajdować się poza nią. Na decyzję sądu kościelnego nie ma to najmniejszego wpływu.

Duże znaczenie dla osiągnięcia pozytywnej decyzji w prowadzonych sprawach przed sądem kościelnym będą mieć zebrane dowody strony oraz wiedza i doświadczenie adwokata kościelnego. W związku z tym należy zdecydować się na podjęcie współpracy z profesjonalnym adwokatem kościelnym, który może poszczycić się wieloma sukcesami w prowadzeniu podobnych spraw.

Gdzie szukać adwokata kościelnego?

Jak zatem znaleźć odpowiedniego adwokata? Wbrew pozorom jest to dość skomplikowane. O ile znalezienie adwokata kościelnego ułatwiają zdobycze technologicznego XXI wieku (Internet), o tyle sama weryfikacja jego wiedzy i doświadczenia, jest dość trudna. Tu na przykład z pomocą mogą przyjść opinie opublikowane w Internecie.

Poszukiwania adwokata kościelnego można zacząć od wpisania w wyszukiwarkę frazy: „adwokat kościelny” lub, jeżeli interesuje nas znalezienie odpowiedniej osoby która przeprowadzi nas przez proces unieważnienia małżeństwa kościelnego  to: „unieważnienie małżeństwa kościelnego” lub „rozwód kościelny”. Po przejrzeniu co najmniej kilku stron kancelarii prawa kanonicznego i zapoznaniu się z ich ofertą, warto wybrać 2 lub 3 i przyjrzeć się ich opiniom. Dużo negatywnych opinii na wizytówce Google Moja Firma lub Facebooku może być wskazówką, z usług której kancelarii nie warto korzystać.

Innym często wykorzystywanym sposobem poszukiwania adwokata kościelnego jest rozmowa ze znajomymi lub rodziną, zwłaszcza z tymi, którzy są już po rozwodzie cywilnym lub w przeszłości brali udział w postępowaniu przed sądem kościelnym. Informacja zwrotna od najbliższych może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli jednak zależy nam na prywatności i nie chcemy obarczać bliskich swoimi planami lub problemami, niniejszy pomysł warto porzucić.

Doświadczony adwokat kościelny

Jeżeli natłok obowiązków dnia codziennego nie sprzyja poszukiwaniom, można zdecydować się na skorzystanie z usług doświadczonego adwokata kościelnego specjalizującego się w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa – panią Magdalenę Wojdała. To jednocześnie prawnik  kanonista, wykładowca akademicki, autorka licznych opracowań z zakresu prawa kanonicznego oraz aktywny członek Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. Swoje usługi, z wieloma sukcesami, świadczy na terenie całego kraju. Korzysta z nowoczesnych form komunikacji, dzięki czemu ogranicza koszty współpracy dla swoich klientów. Potwierdzeniem tego jest chociażby możliwość skorzystania z konsultacji przedprocesowej w formie online – przez Skype, WhatsApp, Messenger, Viber lub Zooma.

Z panią Magdaleną Wojdałą, doświadczonym adwokatem kościelnym, można skontaktować się w na kilka sposobów. Wśród tych najpopularniejszych należy wskazać:

  • telefonicznie: 515 293 236
  • poprzez formularz na stronie: kancelariawojdala.pl
  • online: poprzez Skype, Viber, Zoom, WhatsApp i inne komunikatory
  • osobiście w kancelarii kanonistycznej przy ul. Dąbrowskiego 20/2, 30-532 Kraków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here