Pracujesz za dużo? Odpocznij w Japonii

Jeżeli jesteś przemęczony w pracy, Twój umysł nie będzie pracował tak jak powinien. Świetnym sposobem na regenerację umysłu i ciała jest podróż. Wakacje pomogą oderwać się nam od życia codziennego, zapomnimy o problemach w pracy, spotkaniach z kontrahentami. Podczas urlopu możemy spełniać swe marzenia o dalekich podróżach.

Dla kogo podróż do Japonii?

Przede wszystkim dla miłośników kultury japońskiej. Osoby aktywne fizycznie także znajdą tutaj coś dla siebie: poznają nowe smaki, zwiedzą metropolie japońskie. Znajduje się tutaj wiele świątyń i atrakcji dla dzieci. Należy podkreślić, że Japonia jest krajem bardzo bezpiecznym dla turystów.

Kiedy zaplanować urlop?

W Japonii panuje pora sucha i deszczowa. Najlepiej podróżować tam wiosną i jesienią. Latem i zimą panuje pora deszczowa. Podróżnicy zalecają wyjazd w kwietniu, kiedy kwitnie wiśnia lub w grudniu, kiedy liście klonów mają czerwony kolor.

Zwiedzanie Japonii

Przede wszystkim trzeba odwiedzić Tokio – stolicę Japonii. Tokio jest ogromnym nowoczesnym miastem, w którym jest mnóstwo atrakcji. Mnóstwo wielkich sklepów, wieżowców. W Tokio znajduje się sztuczna Zatoka Tokijska, w której są między innymi plaże, gorące źródła, sklepy. Warto wybrać się w okolice Pałacu Cesarskiego. Miejsce to jest bogate w parki i świątynie.

Zwolennicy kultury japońskiej powinni się wybrać do Kamakury. To właśnie tutaj znajduje się olbrzymi posąg Buddy. W Nikko jest mauzoleum jednego z szogunów władców japońskich. Usytuowane jest w lesie w otoczeniu świątyń. Jokohamę powinni odwiedzić zwolennicy przyrody. Miejsce to jest znane z przepięknego portu i ogrodów japońskich. Zobaczymy tutaj także Chinatown. Aktywność fizyczną można zaspokoić wycieczką trekkingową na górę Fuji. Wypad ten jest wymagający i męczący, ale widoki magiczne i niezapomniane. Warto odwiedzić również Kioto. Była to stolica Japonii. Zachowała się tutaj stara, tradycyjna kultura. Możemy spotkać np. gejszę. W Japonii można odpoczywać na dwa sposoby: aktywnie podczas trekkingowych wędrówek lub poznając kulturę japońską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here