Jak urządzić funkcjonalną łazienkę w nowoczesnym stylu?

0
4652

Łazienka to miejsce, które powinno być idealnie dopasowane do naszych potrzeb. W końcu rano chcemy szybko i bezproblemowo przygotować się do pracy, a wieczorem zrelaksować po ciężkim dniu. Jednak aby łazienka mogła sprostać naszym oczekiwaniom, musi być dobrze zaprojektowana i odpowiednio wyposażona. Dowiedz się zatem, jak urządzić nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń.

Projektując łazienkę musimy wziąć pod uwagę potrzeby oraz oczekiwania wszystkich domowników. Jeżeli z pomieszczenia będą korzystać także dzieci, je również powinniśmy uwzględnić w naszych planach. Dlaczego? Choćby ze względu na usytuowanie umywalki oraz toalety. Warto zainstalować je niżej lub dokupić odpowiednie schodki, dzięki którym mali użytkownicy, w sposób samodzielny oraz komfortowy będą mogli korzystać z sanitariatów.

Dzieci posiadają także zabawki oraz kosmetyki pielęgnacyjne, które powinny znaleźć swoje miejsce w łazienkowej szafce. Zresztą my również posiadamy wiele drobiazgów, które chcemy mieć zawsze pod ręką, by móc szybko przygotować się rano do pracy, ale już niekoniecznie cały czas na widoku. Dzięki dobrze przemyślanej i zorganizowanej przestrzeni nie będzie tworzył się bałagan, a całość zawsze będzie prezentowała się schludnie i stylowo.

Plan to podstawa funkcjonalnej łazienki

Podczas przeglądania żurnali z nowoczesnymi łazienkami zapewne nie raz przykuło naszą uwagę to, jak skromne wyposażenie przewidują takie aranżacje. Obecnie trendy skłaniają się ku minimalizmowi, ale nie oznacza to, że musimy wyrzucić wszystkie kosmetyki i akcesoria łazienkowe, z których korzystamy na co dzień. Ważny jest natomiast dobry plan zagospodarowania przestrzeni. Pomocne w uzyskaniu nowoczesnej i minimalistycznej łazienki mogą okazać się też odpowiednie szafki, które ukryją wszelkie niezbędne rzeczy.

Jeżeli chcemy przeprowadzić remont w już użytkowanej przez siebie łazience, zwróćmy uwagę na to, co obecnie nam w niej przeszkadza. Jeśli szybko tworzy się w niej bałagan pomyślmy, jak inaczej możemy zorganizować przestrzeń, żeby temu zaradzić. Może kosz na brudne ubrania przeszkadza w swobodnym otwieraniu szafek, albo kosmetyki znajdują się w niewłaściwym miejscu i przez to trudno jest utrzymać w nich porządek? Warto zwrócić uwagę nawet na takie elementy jak dodatkowy papier toaletowy, szczotki do mycia toalety czy środki czystości. One również niepotrzebnie zagracają wnętrze, a przecież można je ukryć w eleganckiej szafce.

Nowoczesne wnętrze – kolory

Biele, czernie oraz różne odcienie szarości to kolory, które dominują w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Trendy te możemy mieć na uwadze kupując płytki, szafki oraz farbę na ścianę. Nie oznacza to jednak, że nowoczesnym wnętrzom musi brakować kolorów. Możemy zastosować wyraziste akcenty kolorystyczne, które ożywią wnętrze. Dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie innego koloru płytek przy kabinie prysznicowej, wannie lub umywalce. Ważne jednak, by zachować spójną całość wystroju – dzięki niej uzyskamy w minimalistycznej przestrzeni harmonię oraz spokój.

Płytki w nowoczesnych wnętrzach – rozwiązanie na lata

Płytki do nowoczesnych łazienek mają tę zaletę, że ich design jest ponadczasowy. Oznacza to, że nawet jeśli znudzi nam się wystrój, możemy jedynie zmienić kolor na ścianach i już uzyskamy zupełnie inny charakter wnętrza. Dlatego też, warto zainwestować w dobrej jakości płytki we wspomnianych wcześniej kolorach.

By powiększyć optycznie przestrzeń i nadać jej eleganckiego wykończenia możemy wybrać wielkoformatowe płytki z połyskiem – odbijające się światło sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Ważne jest również to, by zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej fugi. Powinna być ona w kolorze płytek, w przeciwnym razie całość będzie sprawiała wrażenie niespójnej i chaotycznej.

Armatura – postaw na geometryczne kształty

Okrągłe, prostokątne lub kwadratowe wanny oraz umywalki nablatowe to główny trend w nowoczesnych aranżacjach. Posiadają one liczne zalety: nie tylko są stylowe i eleganckie, ale i dzięki nim komfortowo się umyjemy, nie rozchlapując przy tym wody po całej łazience.

W przypadku toalety, dobrym rozwiązaniem może się okazać jej zabudowanie. W takim wypadku dobrze jest zaopatrzyć się specjalny stelaż wc (np. https://strefalazienek.pl/170-geberit), który będziemy mogli wbudować w ścianę. Dzięki temu, toaleta stanie się mniej dominująca w przestrzeni i idealnie wkomponuje się w nowoczesną aranżację. Kupując stelaż warto też zadbać o wybór odpowiedniego przycisku sterującego – godnym uwagi, zwłaszcza jeśli chodzi o nowoczesne stylizacje, jest spłuczka sigma, która doskonale współgra z nowoczesnymi dodatkami. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe akcesoria Stella, które można znaleźć pod linkiem: https://strefalazienek.pl/3-akcesoria-lazienkowe.

Akcesoria łazienkowe kupuj w jednym miejscu – wyposażenie łazienek Katowice

Stojaki łazienkowe, baterie, mydelniczki czy przyciski sterujące do stelaża – wszystko to powinno być spójne i utrzymane w jednej kolorystyce. Kupując taki zestaw elementów w jednym sklepie będziemy mieć pewność, że wszystko do siebie pasuje. Katowice sklep oferuje nie tylko stylowe akcesoria, ale przede wszystkim wysokiej jakości wanny, kabiny prysznicowe, toalety oraz tekstylia, dzięki którym w pełni wyposażymy swoją łazienkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here