Czy warto skorzystać z usług auto detailingu

Nowy samochód cieszy właściciela i zwraca uwagę na ulicy. Z czasem karoseria wystawiona na działanie warunków atmosferycznych i różnego rodzaju zanieczyszczeń traci swój blask. Również we wnętrzu widać upływ czasu. Zabrudzona tapicerka foteli i deska rozdzielcza stają się coraz mniej estetyczne. Chcąc przywrócić dawną świetność, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko myjnię samochodową.

Czym jest autodetailing?

Auto detailing nazywany inaczej car detailingiem to profesjonalny zestaw usług związanych z samochodem. To profesjonalne zabiegi czyszczące karoserię, szyby i wnętrze pojazdu. Połączone są z działaniami renowacyjnymi.

Auto detailing to coś innego niż wizyta na myjni. Przede wszystkim wymaga czasu. Podstawowe oczyszczanie karoserii i wnętrza zajmuje kilkanaście godzin. Jeśli jednak lakier albo tapicerka jest zniszczona i bardzo zanieczyszczana pojazd odstawia się do serwisu nawet na kilka dni. Obsługa zajmuje się każdym elementem samochodu, by opuszczenie jakiegokolwiek, nie zepsuło ostatecznego efektu.

Warto zapoznać się z możliwościami i ofertą salonów car detailingu odwiedzając strony jak https://www.carstyling-lublin.pl/. Oferta jest kierowana do właścicieli samochodów używanych i co ciekawe, również tych prosto z salonu.

Czym dokładnie zajmuje się firma detailingowa?

Firma detailingowa zajmuje się ochroną lakieru. Nakładając specjalną powłokę, na przykład ceramiczną, utwardza go. Chroni również przed utratą koloru, zmatowieniem czy drobnymi rysami. Ponieważ współczesne lakiery wodne są bardzo delikatne, warto poddać również nowy samochód takiemu zabiegowi. Jest to o tyle korzystne, że pominięty zostaje etap regeneracji lakieru, konieczny w samochodzie używanym. Obniża również koszty usługi i skraca czas pracy przy samochodzie.

Wraz z regeneracją powłoki lakierniczej, dobrze jest skorzystać z czyszczenia wnętrza pojazdu. Środki i urządzenia różnią się od tych stosowanych na myjni. Również efekty są dużo lepsze.

Specjaliści oferują nałożenie folii zmieniającej kolor samochodu. Również chroni ona lakier. Po jej zdjęciu lakier pozostaje jak nowy. Możesz też zamówić nałożenie przeźroczystej folii ochronnej. Najczęściej stosuje się ją w okolicach klamki, w progach drzwi i bagażnika.

Inną godną polecania usługą jest przyciemnianie szyb. Jest ono poprzedzone konsultacją, co do stopnia zaciemnienia folii oraz liczby szyb, na które będzie nałożona.

Wszystkie te usługi można wykonać samemu, jednak lepiej zlecić to profesjonalistom, którzy co ważne, na swoje usługi dają gwarancję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here