Pozabankowe karty kredytowe - nowy trend na rynku finansów?

Czasem każdy ma nieprzewidziane wydatki. To problem, gdy na koncie nie ma oszczędności. Tymczasem samochód trzeba naprawić jak najszybciej lub wizyta u lekarza nie może poczekać. Banki niestety nie chcą udzielać szybkich pożyczek, zwłaszcza osobom, które są już zadłużone. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się pozabankowe karty kredytowe, z których korzysta sporo osób.

Karta kredytowa – jak działa w praktyce?

Karta kredytowa działa inaczej niż klasyczny kredyt gotówkowy. Klient nie otrzymuje wsparcia jednorazowo, ale ma pewien odnawialny limit, z którego może dowolnie korzystać. Tym samym po gotówkę można sięgnąć wówczas, gdy jest ona rzeczywiście potrzebna, bez konieczności wypełniania wniosków, oczekiwania na decyzję itd. Co więcej, procedurę tę przechodzi się tylko jeden raz, przy wyrabianiu takiej karty kredytowej. Oczywiście zobowiązanie trzeba co jakiś czas spłacać, ale do dyspozycji jest spory okres bezodsetkowy. Aby spłacić kartę, wystarczy na wskazane konto dokonać przelewu.

Tak jest między innymi w przypadku karty kredytowej Cardina. To pozabankowa karta kredytowa działająca online. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się te osoby, które z różnych względów nie mogą liczyć na uzyskanie karty kredytowej w banku. Nie posiadają bowiem zdolności kredytowej czy są już zadłużone.

Jak działają pozabankowe karty kredytowe?

Banki swoich potencjalnych klientów sprawdzają zawsze w BIK. Badają ich zdolność kredytową i oceniają pod kątem możliwości spłaty zobowiązań finansowych. Gdy coś budzi ich podejrzenia, raczej nie ma co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Firmy oferujące pozabankowe karty kredytowe mają nieco inne procedury. Swoich klientów nie sprawdzają w BIK. Dlatego karty kredytowe pozabankowe są dostępne dla szerokiego grona klientów.

Oczywiście taką kartą można płacić w sklepie stacjonarnym czy dokonywać zakupów online, tak samo jak zwykłą kartą. Przy zakupach przez internet trzeba jedynie w wyznaczonym miejscu wprowadzić numer identyfikacyjny karty. Dodatkowo liczyć można na dość długi okres bezodsetkowy.

Karty kredytowe online – jak to jest w ogóle możliwe?

Karty kredytowe pozabankowe mają całkiem sporo zalet. Stąd też wynika ich rosnąca popularność. Coraz częściej uzyskać można je online. Tak jest m.in. w przypadku wspomnianej już karty Cardina. Decyzja wydawana jest bardzo szybko, a więc z karty korzystać można w zasadzie od ręki. Pierwszy okres użytkowania jest zupełnie darmowy. Co więcej, zobowiązanie finansowe tego rodzaju wcale nie obniża zdolności kredytowej w oczach banku. Oznacza to, że w przyszłości można bez żadnych przeszkód starać się o kredyt hipoteczny, mieszkaniowy czy gotówkowy.

Nic więc dziwnego w tym, że pozabankowe karty kredytowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Korzyści z ich posiadania jest sporo, a ryzyko bardzo małe. Stanowią one niewątpliwie bardziej atrakcyjną i elastyczniejszą alternatywę dla klasycznych pożyczek czy linii kredytowych udzielanych tradycyjnie przez banki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here