Osuszacze – sprawdzone urządzenia w walce z wilgotnym powietrzem

0
911

W codziennym życiu zazwyczaj zwracamy jedynie uwagę na wysokość temperatury na dworze lub w pomieszczeniu. Zapominamy, że na stan zdrowia i całego naszego otoczenia duży wpływ ma również poziom wilgotności, czyli procentowy udział pary wodnej w powietrzu. Już dawno określono ile powinny wynosić pomiary, abyśmy czuli się komfortowo. W niektórych branżach przemysłu oraz firmach usługowych poziom wilgotności decyduje o powodzeniu przedsięwzięcia i jakości wyprodukowanych wyrobów lub świadczonych usług. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się osuszacze powietrza.

W jakich dziedzinach przydają się osuszacze?

Zastosowanie osuszaczy powietrza jest niezwykle rozległe. Stosuje się je zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Różnią się one wtedy zazwyczaj wielkością, sposobem działania oraz poziomem mocy osuszania.

Osuszacze powietrza dedykowane do użytku gospodarczego, stosowane są w takich gałęziach przemysłu jak farmaceutyczny, chemiczny, spożywczy, tekstylny. Osuszacze sprawdzają się także w zakładach petrochemicznych, transporcie materiałów higroskopijnych, lakierniach oraz firmach produkujących piwo, napoje, półprzewodniki.

Są przydatne wszędzie tak, gdzie podczas produkcji lub świadczenia usług wymagany jest niski poziom wilgotności. Bardzo często używa się ich również w pomieszczeniach magazynowych. Niska wilgotność gwarantuje wtedy zachowanie pełnej funkcjonalności produkowanych lub przechowywanych rzeczy (lekarstw, napojów, artykułów spożywczych).

Jakie są dwa najbardziej popularne rodzaje osuszaczy?

W działalności przemysłowej i usługowej najlepiej sprawdzają się osuszacze ziębnicze oraz osuszacze adsorpcyjne. Te dwa najbardziej popularne rodzaje osuszaczy działają w odmienny sposób, jednak dają taki sam efekt, jakim jest uzyskanie powietrza o niskim poziomie wilgotności.

Osuszacze ziębnicze schładzają powietrze do temperatury bliskiej 0 stopni Celsjusza. Woda zawarta w powietrzu skrapla się do specjalnego pojemnika i odprowadzana jest na zewnątrz urządzenia. Osuszacze adsorpcyjne realizują swoje zadanie poprzez adsorpcję wody przez środki suszące. Stopień adsorpcji zależny jest od wykorzystanego środka, którym może być na przykład tlenek glinu lub chlorek litu. Warto podkreślić, że współcześnie produkowane osuszacze posiadają specjalne filtry, które uniemożliwiają dostanie się oleju do wlotu powietrza.

Gdzie kupić lub wypożyczyć wydajny osuszacz powietrza?

Osuszacze powietrza, które mają służyć do celów firmowych, powinny charakteryzować się skutecznością działania oraz niezawodnością. Od ich sprawnego działania może przecież zależeć jakość oferowanych przez daną firmę wyrobów. Chcąc zakupić osuszacz powietrza, warto współpracować ze znającą się na rzeczy firmą.

Z pełną odpowiedzialnością można polecić ofertę firmy Czemar, która w swej działalności kieruje się światowymi trendami. Katalog produktów obejmuje urządzenia nowe, jak również w pełni sprawne sprzęty używane. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo techniczne, serwis, przeglądy i naprawę urządzeń. Firma dostarcza również części zamienne i niezbędne akcesoria. Wysoka jakość świadczonych usług oraz profesjonalne podejście do klienta zaowocowały przyznaniem spółce Czemar certyfikatu Rzetelna Firma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here