Jak warto dobierać meble dla przestrzeni

Umeblowanie czy to domu, czy biura, na pierwszy rzut oka wydaje się zależne wyłącznie od kaprysu inwestora. Wszak nikt nie może komuś powiedzieć, na jaką komodę ma się zdecydować czy jaki kolor wypoczynku wybrać. Jest jednak kilka istotnych cech, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru wymarzonego umeblowania.

Podstawa: funkcjonalność

Trudno przejść obok najbardziej istotnego z czynników, jakim jest sama użyteczność danego mebla. Oczywiście można dokonać podziału na funkcjonalne i dekoracyjne, natomiast w głównej mierze każdy skupia się raczej na tym pierwszym. Nierzadko futurystyczne rozwiązania niestety nie idą w parze z użytecznością. Wybierając np. meble kuchenne, należy najpierw sporządzić listę własnych potrzeb na podstawie potencjalnego rozmieszczenia zabudowy. Wtedy okaże się, gdzie należy zastosować szufladę, a gdzie półkę; na jakiej wysokości zamieścić blat czy stół; gdzie zmieszczą się garnki, a gdzie talerze. Dla lepszego zobrazowania samego planu warto zbudować prowizoryczne ustawienie mebli w pomieszczeniu, używając do tego… kartonów! Duże pudła wkomponowane w przestrzeń potrafią zastąpić wyobraźnię rzeczywistym planowanym układem umeblowania. Po rozstawieniu zestawu, pora na zabawę w aktora, który porusza się w pseudokuchni, próbując ugotować obiad. Takie ćwiczenie fantastycznie podziała na wizję projektu i również zwróci uwagę na niektóre jego mankamenty. Oczywiście podobnie można „wyposażyć” każde inne pomieszczenie.

Kolor i faktura, czyli temat rzeka

Śledząc wiele poradników dotyczących wyposażenia mieszkania, nie sposób nie natrafić na głosy polecające powierzchnie neutralne kolorystycznie. W zdecydowanej większości rodzin nie trafia się na pedanta, który dbałby o każdy centymetr kwadratowy powierzchni w domu kilka razy dziennie. Warto więc poszukać odpowiedniego motywu, który nie będzie wymagał stałego czyszczenia, a równocześnie będzie wyglądał na tyle dobrze, żeby czuć się w jego otoczeniu komfortowo. Oczywiście nie należy od razu skreślać mebli z ciemnego drewna czy frontów kuchennych w czarnym połysku, ponieważ każdy producent inaczej zabezpiecza powierzchnie przed zabrudzeniami, a w konsekwencji wcale nie muszą się wydawać trudne w utrzymaniu. Te i więcej rozwiązań znajdą Państwo na https://meblejawor.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here