Transport paletowy - jak go zrealizować?

Przesyłki dla małych firm, hurtowni czy zakładów produkcyjnych stanowią nieodzowny element prowadzenia działalności gospodarczej. Firmy spedycyjne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, oferując usługi odbioru i dostarczenia do klienta większych przesyłek niż standardowe paczki kurierskie o wadze nieprzekraczającej 31 kg. 

Zalety transportu paletowego 

Transport paletowy bez wątpienia jest ważnym elementem handlu nie tylko na rynku krajowym, ale ma również ogromne znaczenie w działaniach międzynarodowych. Szybki czas realizacji zamówienia jest niewątpliwie jednym z ważniejszych czynników. W każdej branży, bez względu na jej charakter, prędkie dostarczenie zamówienia zapewnia szybsze wpływy dla firmy, a zatem ma korzystny wpływ na rozwój działań. 

Transport paletowy umożliwia nam również obrót większą liczbą towarów, co jednoznacznie przekłada się na bardziej natężony ruch w danym biznesie. Ponadto towar przygotowywany w ten sposób do wysyłki jest znacznie lepiej zabezpieczony przed potencjalnymi uszkodzeniami wynikającymi z transportu. Zamawiając lub wysyłając paletę danego produktu, zyskujemy tym samym pewność, że dotrze on w stanie nienaruszonym. Oczywiście nie są to jedyne zalety takiego transportu. Ważny jest również koszt. Zamawianie transportu paletowego jest dla nas również znacznie bardziej opłacalne aniżeli wysyłka lub zakup towarów standardowymi paczkami kurierskimi. 

Transport paletowy to także łatwy załadunek i rozładunek za pomocą wózków widłowych, dzięki odpowiedniej konstrukcji palety umożliwiającej łatwe przenoszenie widłami. Warto jednak pamiętać o tym, by na dole palety umieszczać przedmioty, które są cięższe, bowiem wówczas mogą one stanowić filar.

Rozmiary palet 

W transporcie paletowym możemy wyróżnić, chociażby następujące rozmiary palet: Półpaleta o rozmiarach 0,6 m x 0,8 m, Euro 1,2 m x 0,8 m, Max 1,2 m x 1,2 m, Block plt 1,2 m x 1,0 m oraz niestandardowe dla towarów o nietypowych gabarytach, niemieszczących się w obrębie standardowych palet. 

Zanim jednak wybierzemy konkretny rozmiar palety, warto dokładnie przeanalizować rodzaj transportowanego towaru. Zdarza się, że nawet przy stosunkowo niewielkiej ilości zamawianego lub wysyłanego przez nas produktu, warto zdecydować się na większą paletę. Wynika to chociażby z wagi transportowanych przedmiotów, a co za tym idzie wytrzymałości palety. W razie potencjalnego problemu związanego z wyborem konkretnego rozmiaru palety pamiętajmy o tym, że zawsze możemy skontaktować się z przedstawicielem firmy spedycyjnej, która realizuje nasze zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here