Jakie konto firmowe wybrać?

Finanse firmy powinny zostać oddzielone od domowego budżetu. Wynika to z faktu, iż zdecydowanie łatwiej jest dokonywać rozliczeń w ramach rachunku przedsiębiorstwa. Należy wskazać, iż takie rozwiązanie jest bardzo dogodne i praktyczne także z powodu innych względów. Przede wszystkim klienci biznesowi traktowani są w odmienny sposób – z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej mogą starać się o kredyt w znacznie większej wysokości niż konsumenci. Ponadto bardzo ważne jest, iż najlepsze konta firmowe wiążą się jedynie z niewielkimi opłatami. Dlatego zdecydowanie warto jest założyć rachunek przedsiębiorstwa, na który będą spływały wszelkie należności z faktur oraz z innych tytułów prawnych, których beneficjentem jest firma.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jednak, jakie konto firmowe wybrać i jak najwięcej na tym zyskać. W tym przypadku warto skorzystać z usług doradców kredytowych. Takie osoby nie tylko są pomocne przy zaciąganiu znacznych zobowiązań finansowych, lecz również pomagają w doborze optymalnych dla firmy produktów bankowych. Skorzystanie z usług takiego profesjonalisty jest mało kosztowne, a może przynieść znaczne korzyści. Dobrze jest zasięgnąć porady kilku specjalistów. Jeżeli wszyscy oni jednoznacznie wskażą jeden produkt, istnieje pewność, iż jest on w możliwie jak największym stopniu dostosowany do potrzeb danego klienta biznesowego. Ponadto warto sprawdzić renomę danych doradców. Bardzo ważne jest, aby były to osoby bezstronne, które wybiorą optymalne rozwiązanie w sposób w pełni obiektywny. Dlatego dobrze jest zapytać doradcę o licencję – w przypadku, gdy ją posiada, istnieje pewność, iż świadczone przez niego usługi są bezstronne i nie jest on zależny od banków oraz innych instytucji finansowych.

Pomocnym narzędziem przy wyborze najlepszego rachunku może okazać się również ranking kont firmowych: http://www.wktorymbanku.pl/ranking-kont-firmowych/. Jest to specjalne zestawienie, w ramach którego ujmowane są jedynie najlepsze oferty banków. Duże znaczenie ma fakt, iż takie strony prowadzone są przez podmioty wyspecjalizowane. Sprawia to, że procedura wyboru jest znacznie uproszczona. Ponadto wiele narzędzi tego typu umożliwia tworzenie porównań określonych rozwiązań za pomocą jednolitych parametrów, takich jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Dobrze jest pamiętać o tym, iż możliwe jest znalezienie w internecie kilku konkurencyjnych rankingów. Dane w takich zestawieniach są na bieżąco aktualizowane, dlatego istnieje pewność, iż w trakcie wizyty w banku zostanie nam przedstawiony stosowny produkt.

Źródło: http://www.wktorymbanku.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here