Zakup ubezpieczenia OC przez Internet to bardzo proste i wygodne rozwiązanie, co więcej nierzadko w ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Cała procedura trwa kilka minut, a dokumenty otrzymujemy na adres e-mail. Jak wybrać najtańszą polisę OC i na co zwracać uwagę podczas wyboru takiego ubezpieczenia?

Pierwszy krokiem jest oczywiście porównanie poszczególnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z porównywarki, to najszybszy i najwygodniejszy sposób na to, aby znaleźć najkorzystniejszą polisę bez konieczności przeglądania każdej oferty z osobna. Szukając najlepszego ubezpieczenia samochodu sprawdź ubezpieczamy-auto.pl, za pośrednictwem tej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych, możesz obliczyć ceny poszczególnych OC i znaleźć tanią i dobrą polisę bez wychodzenia z domu. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Jak to działa? Porównywarka ubezpieczeń pozwala na zapoznanie się z kilkoma ofertami jednocześnie, przeanalizowanie cen oraz zakresu ochrony. To bardzo cenne źródło informacji, które umożliwia znalezienie polisy za rozsądną cenę.

Decydując się na zakup ubezpieczenia OC przez Internet wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie wybranego ubezpieczyciela lub za pośrednictwem porównywarki. W tym celu trzeba przygotować takie dokumenty jak PESEL, prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz ostatnią polisę ubezpieczeniową. Będziemy poproszeni także o podanie informacji dotyczących rocznego przebiegu pojazdu, sposobu użytkowania samochodu oraz miejsca parkowania. Za ubezpieczenie można zapłacić na kilka sposobów, co więcej wcale nie trzeba dokonywać płatności od razu. Można zdecydować się na dokonanie płatności przelewem tradycyjnym, internetowym lub kartą kredytową, składkę można oczywiście rozłożyć na raty.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się tez skorzystanie z pakietów. Najlepiej zorientować się, czy firma, która ubezpiecza nam mieszkanie lub dom ma w ofercie również ubezpieczenia komunikacyjne, w tym wypadku przeważnie można liczyć na dużo lepszą cenę OC, szczególnie jeżeli decydujemy się również na AC. Obecnie banki coraz chętniej współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, polisy oferowane za ich pośrednictwem zazwyczaj są dużo tańsze, niż przewiduje  standardowa oferta.

Ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe, jego brak może skutkować surowymi karami finansowymi – nawet do 4200 złotych.  (Więcej na temat braku ubezpieczenia OC tutaj)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here