Czy AirPods mają zamienniki?

Spodobały Ci się najnowsze słuchawki Apple AirPods, ale przeraża Cię ich cena? A może szukasz podobnego rozwiązania do smartfonów z Androidem? Sprawdź, czy w sprzedaży są dostępne zamienniki AirPods i czy warto je kupić.

Czym są słuchawki AirPods?

W 2016 roku na rynek weszły akcesoria, które zupełnie odmieniły komfort słuchania muzyki i rozmów telefonicznych. Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods skierowane do użytkowników iPhone’ów to tzw. „pchełki”, pozbawione pałąka czy plączących się kabli. Te niewielkie douszne słuchawki łączą się ze smartfonem za pomocą interfejsu Bluetooth. Są wyposażone w wydajne akumulatorki, a ładuje się je w specjalnej stacji dokującej, będącej jednocześnie praktycznym futerałem. Dzięki temu, że w obu znajduje się zintegrowany mikrofon o dużym zasięgu, AirPods pozwalają na swobodne rozmowy telefoniczne, nagrywanie notatek czy nawet wydawanie poleceń głosowych Siri. Sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy uprawiasz sport, jedziesz rowerem czy np. prowadzisz samochód.

słuchawki AirPods

AirPods na telefony z Androidem? To możliwe!

Pomysł na ten funkcjonalny produkt spodobał się nie tylko fanom produktów z logo w kształcie nadgryzionego jabłka. Jak to zwykle bywa, zwolennicy pozostałych marek nie musieli długo czekać na podobne, kompatybilne rozwiązanie. Jeśli nie masz iPhone’a, nie musisz rezygnować z korzyści, jakie oferują AirPods! Słuchawki bezprzewodowe typu „buds”, o konstrukcji podobnej do tych marki Apple, wprowadzili do swojej oferty także wiodący producenci telefonów z systemem Android, np. Samsung, Huawei czy Sony. W przeciwieństwie do dedykowanych akcesoriów Apple, które są kompatybilne tylko z iPhonem, iPadem czy Apple Watch, słuchawki powyższych marek równie dobrze działają ze sprzętem od innych producentów. Dobrym rozwiązaniem są też modele firm takich jak JBL albo Sennheiser, które posiadają podobną budowę i zapewniają wysokiej jakości dźwięk.

słuchawki

Tańsze zamienniki AirPods – czy warto?

Wadą oryginalnych AirPods jest – tak jak i w przypadku innych gadżetów Apple – wysoka cena. Niestety kupując akcesoria „z nadgryzionym jabłkiem” trzeba liczyć się z tym, że oprócz zaawansowanej technologii płacimy po prostu za… logo. Co zrobić, jeśli nie chcesz przepłacać za dodatki do swojego iPhone’a? Na rynku są dostępne zamienniki, które – mimo że nie są sygnowane marką Apple – do złudzenia przypominają najnowsze AirPods. Są przy tym o wiele tańsze. Czy jednak warto korzystać z takich alternatywnych akcesoriów?

Zaletą zamienników AirPods jest oczywiście cena. Szczególnie, jeśli często zdarza Ci się gubić słuchawki do telefonu, możesz mieć opory przed wydaniem kilkuset złotych na oryginały. Musisz jednak liczyć się z tym, że korzystając z alternatywnych akcesoriów możesz stracić gwarancję na swojego iPhone’a. Tanie gadżety mogą okazać się mniej trwałe, a ich jakość pozostawia często wiele do życzenia. Nie masz też pewności, czy zamiennik będzie w pełni kompatybilny ze smartfonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here