Angielski w biznesie – kierunek dla pracujących w międzynarodowym środowisku

Anglistyka to kierunek, który od lat cieszy się ogromną popularnością, czego głównym powodem jest fakt, że język angielski uznaje się za jeden z podstawowych czynników, ułatwiających znalezienie atrakcyjnej pracy. Nierzadko, stopień znajomości angielskiego może też zaważyć na dalszej karierze zawodowej, np. związanej z otrzymaniem awansu lub możliwością koordynowania ważnym projektem. Ponadto powstaje coraz więcej międzynarodowych firm, w których angielski jest podstawowym językiem służącym do komunikowania się ze współpracownikami oraz klientami. W związku z tym, wiele uczelni wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnego rynku pracy. Aby ułatwić pierwsze kroki początkującym, ale też umożliwić dalszy rozwój, coraz powszechniejsza staje się możliwość studiowania języka angielskiego w biznesie.

Angielski w biznesie

Studia na kierunku angielski w biznesie można podjąć w dowolnym momencie – zarówno przygotowując się do wejścia na rynek pracy, jak i będąc już zatrudnionym na konkretnym stanowisku. Znajomość tego języka obcego może bowiem nie tylko znacząco zwiększyć szanse na otrzymanie atrakcyjnej pracy, ale też pozwoli rozwijać się i podnieść swoją wartość jako pracownika.

Angielski w biznesie jest szczególnie polecany tym osobom, które pracują lub planują zatrudnić się w międzynarodowej firmie albo przy współpracy w dużych projektach, gdzie język angielski jest podstawowym narzędziem komunikacji – zarówno z innymi pracownikami, jak i klientami firmy. W takich sytuacjach, spotkania biznesowe, realizacja codziennych obowiązków, korespondencja czy praca z dokumentami, nie będą możliwe bez doskonałej znajomości angielskiego. Decydując się na naukę na tym kierunku, należy spodziewać się zajęć teoretycznych, ale i praktycznych, z naciskiem na specjalistyczny język angielski. Oznacza to, że oprócz ogólnej nauki, studenci nabywają umiejętności językowych w zakresie konkretnej branży, np. IT, z uwzględnieniem różnic kulturowych i specyfiki pracy w międzynarodowym zespole.

Angielski w biznesie – umiejętności absolwenta

Umiejętności zdobyte podczas nauki na kierunku angielski w biznesie są na wagę złota. Dzięki nim, możliwa jest nie tylko komfortowa praca na co dzień, ale przede wszystkim profesjonalne zachowanie się w wyjątkowych sytuacjach, takich jak np. negocjacje prowadzone w języku angielskim. Absolwent tego rodzaju kierunku wiele zyskuje:

  • potrafi posługiwać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym, co umożliwia codzienną, komfortową pracę,
  • posiada wiedzę dotyczącą komunikacji biznesowej w międzynarodowym środowisku,
  • umiejętnie posługuje się językiem angielskim w trakcie negocjacji biznesowych,
  • zna normy, regulacje prawne oraz specyfikę pracy, które obowiązują w różnych kręgach kulturowych,
  • zna słownictwo branżowe i sprawnie się nim posługuje,
  • zna zasady funkcjonowania korporacji i dużych firm międzynarodowych,
  • posługuje się narzędziami, które są charakterystyczne dla pracy w korporacji i w dużych firmach.

Perspektywy pracy

Absolwenci kierunków z językiem angielskim w biznesie mogą cieszyć się niezwykle atrakcyjnymi perspektywami pracy. Znajomość zasad funkcjonowania w międzynarodowej firmie oraz umiejętne posługiwanie się specjalistycznym językiem angielskim sprawiają, że jest się atrakcyjnym kandydatem na współczesnym rynku pracy. Wśród najbardziej intratnych możliwości zatrudnienia po ukończeniu angielskiego w biznesie, znajduje się m.in. lektor specjalistycznego języka angielskiego, pracownik działu public relations czy pracownik ds. kontaktów zagranicznych. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzić działalność gospodarczą i budować jej mocną pozycję na arenie międzynarodowej, dzięki własnym umiejętnościom, które umożliwiają sprawne wykorzystywanie angielskiego w biznesie.

Sprawdź ofertę WSB: https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/jezyk-angielski-w-biznesie

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here