Prowadzisz ciężarówkę? Jak WEBFLEET zwiększy Twoje bezpieczeństwo

Jako kierowca ciężarówki dobrze zdajesz sobie sprawę z istnienia potencjalnych zagrożeń związanych z Twoim zawodem. Problemy techniczne, niefortunne zbiegi okoliczności, wypadki na drodze to przykłady problemów, które mogą przydarzyć Ci się w trasie. Na szczęście istnieją sposoby na podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierowców ciężarówek, i to bez względu na lokalizację. Jednym z nich jest WEBFLEET – nowoczesna usługa skierowana do właścicieli firm transportowych. Zastosowanie tego systemu zarządzania flotą pojazdów przyniesie Tobie jako kierowcy wiele korzyści.

Monitoring pojazdu dla dobra kierowcy

Niemalże każda osoba zatrudniona odnosi się sceptycznie do wszelkich form kontroli pracownika w czasie rzeczywistym. Czasami warto jednak spojrzeć na tę kwestię z nieco odmiennego punktu widzenia. Pomyśl tylko, ile nieprzyjemności udałoby się uniknąć, gdyby monitoring położenia ciężarówki stosowany był przez wszystkich pracodawców! Porwania oraz inne tajemnicze zniknięcia kierowców zdarzają się w ostatnich latach coraz częściej. Kontrola lokalizacji pojazdu z pewnością pomogłaby w zmniejszeniu częstotliwości tego typu ekscesów, a przynajmniej pozwoliłaby Ci poczuć się bezpieczniej.

Właśnie z tego powodu system WEBFLEET został wyposażony w funkcję monitoringu pojazdów. Nie tylko ułatwia to właścicielowi firmy zarządzanie flotą, lecz także w ogromnym stopniu przyczynia się do bezpieczeństwa kierowcy. Ponadto w przypadku jakichkolwiek kłopotów możesz posłużyć się specjalną aplikacją, by poinformować odpowiedzialną osobę o problemach na trasie.

Szybkie rozwiązywanie usterek

Wszelkie awarie pojazdu pojawiające się na trasie nie tylko opóźniają dostawę, lecz także znacznie komplikują Twój dzień pracy. Chociaż naprawa usterki w Polsce z reguły nie sprawia większych problemów, przeprowadzenie remontu ciężarówki daleko za granicami naszego kraju może nastręczyć sporych trudności. Ponadto w grę niejednokrotnie wchodzą kwestie ubezpieczenia, odpowiedzialności oraz zapłaty za pracę mechanika. Jest jednak dobra wiadomość – system WEBFLEET ułatwia wszelkie czynności związane z naprawą usterek, dzięki czemu Ty możesz szybko i bezpiecznie wrócić na trasę.

Dzięki funkcjom dostępnym w aplikacji, w każdej chwili możesz zgłosić dany problem, dołączając dokładny opis sytuacji, a nawet zdjęcie. Umożliwia to osobie zarządzającej flotą podjęcie szybkich i trafnych decyzji w sprawie pojazdu. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz pewność, że usterka zostanie naprawiona u zaufanego mechanika, a Ty będziesz mógł kontynuować pracę w bezpiecznych warunkach.

Dobór bezpiecznych i łatwych tras

Każdy, kto ma do czynienia z pracą zawodowego kierowcy, dobrze zdaje sobie sprawę z zakresu problemów pojawiających na drodze w najmniej spodziewanych chwilach. Okazuje się jednak, że wiele utrudnień w rzeczywistości można przewidzieć. Wiele lat testów i doświadczeń jasno wskazuje, że informacje zgromadzone na trasie pozwalają na uniknięcie pewnych problematycznych sytuacji w przyszłości.

Z tego powodu usługa WEBFLEET została wzbogacona o system rejestracji danych gromadzonych przez automatyczny program i przez samych kierowców, a także ze źródeł globalnych. To nowatorskie rozwiązanie w niespotykany dotąd sposób podnosi bezpieczeństwo pracownika na dużo wyższy poziom. Aplikacja WEBFLEET pomoże Ci unikać newralgicznych miejsc i zatłoczonych ulic, a także prowadzić pojazd w sposób maksymalnie ekologiczny.

Wraz z rozwijającym się światem technologii powstaje coraz więcej systemów podnoszących bezpieczeństwo osób wykonujących zawód kierowcy. Jeśli Twój pracodawca także zdecydował się na wdrożenie usługi WEBFLEET w swojej firmie, Twoje bezpieczeństwo znacznie się zwiększy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here