transport paletowy

Przedsiębiorstwo Lean-Tech Sp. z o.o. zajmuje się szeroko pojętymi systemami transportu. Jest to firma posiadająca dziesięcioletnie doświadczenie, jeśli chodzi o projektowanie oraz konstruowanie kompleksowych systemów intralogistycznych. Zajmuje się zarówno dostarczeniem całościowych linii produkcyjnych oraz montażowych, jak również produkcją nowoczesnych robotów AGV dopasowanych do potrzeb każdego klienta.

Warto podkreślić, że wszystkie inteligentne urządzenia o których mowa są wyposażone w systemy bezpiecznej nawigacji oraz lokalizacji ułatwiające prace w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych. Oprócz robotów, przedsiębiorstwo Lean-Tech Sp. z oo. specjalizuje się także w transporcie paletowym ciężkich ładunków, zapewniając zarówno ich dostawę, jak również transport pudełek o mniejszej wadze.

Firma dokonuje również montażu kompletnych linii produkcyjnych. Działając jako wykonawca jest w stanie wdrożyć systemy transportu wewnętrznego, usprawniając procesy produkcyjne dzięki konstrukcji układów mechanicznych, elektrycznych, czy też projektowaniu różnorodnych instalacji.

Charakterystyka przenośników paletowych

Główną specjalnością przedsiębiorstwa Lean-Tech Sp. z o o. jest projektowanie oraz realizacja linii transportowych przesuwu palet o dopuszczalnym ciężarze do 1500 kg. Ułatwiają one automatyzację procesów produkcyjnych. Przedsiębiorstwo oferuje zarówno rozwiązania napędzane silnikiem elektrycznym, jak również transfer o charakterze grawitacyjnym w postaci przenośników rolkowych napędzanych oraz przenośników rolkowych grawitacyjnych.

Przenośniki rolkowe grawitacyjne

Przenośniki rolkowe grawitacyjne charakteryzują się tym, ze nie posiadają własnego źródła napędu. Ich rolki obracają się bowiem swobodnie – bez jakiegokolwiek napędu z motoreduktora. Warto w tym miejscu nadmienić, że przenośniki rolkowe wykorzystuje się do transportu wewnętrznego kartonów, pudeł, skrzyń, czy też palet. Największą zaletą przenośników rolkowych grawitacyjnych jest ich bardzo niski koszt eksplantacji.

Dzięki lekkiej, a zarazem solidnej konstrukcji można je dowolnie konfigurować tak, aby dokonywać tylko doraźnych zmian ustawienia przewoźników. Firma Lean-Tech Sp. z o.o. dopasowuje rodzaj przenośników do indywidualnych potrzeb oraz infrastruktury klienta zgodnie z zasadą, ze ich wysokość i szerokość jest dopasowywana do rodzaju przenoszonych ładunków. Natomiast dopiero w sytuacji, kiedy nie można zastosować  przenośników rolkowych grawitacyjnych stosuje się przenośniki rolkowe napędzane.

Przenośniki rolkowe napędzane

Przenośniki rolkowe napędzane posiadają bardzo szerokie zastosowanie w transporcie wewnętrznym. Mogą zostać wykorzystywane zarówno do transportu niewielkich kartonów, jak również ciężkich palet. Umożliwiają bowiem budowanie złożonych sieci transportujących. Do napędzania przenośników rolkowych napędzanych stosuje się motoreduktory lub elektrorolki. Mogą być one dowolnie łączone oraz integrowane z systemami automatyzującymi.

Źródło: http://zbyszekjurczak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here