Import z Chin firma

Chiny ze względu na skalę produkcji w tym kraju i  niskie koszty towarów są bardzo atrakcyjnym rynkiem, z którego importuje się także do Polski. Firmy, które chcą to robić napotykają jednak często problem logistyczny. Dostawa może być długa i droga, a ominięcie tego kłopotu jest bardzo trudne, gdy nie korzysta się z usług firm spedycyjnych, które potrafią te kłopoty rozwiązać. Doświadczona firma zewnętrzna z dobrymi kontaktami na lokalnym rynku, która może się pochwalić wieloma skutecznie przeprowadzonymi transakcjami może jednak zadbać o to, by transport został przeprowadzony maksymalnie korzystnie dla importera.

Różne drogi transportu z Chin

Są różne możliwe drogi transportu towarów z Chin do Europy, w tym także do Polski. Można dostarczyć je do naszego kraju drogą morską, lądową lub lotniczą. Duże znaczenie ma tutaj to, o jaki towar chodzi. Transport morski dobrze sprawdza się przy szczególnie dużych partiach materiału. Dzięki niskim stawkom frachtowym można ponieść relatywnie niewielki koszt w stosunku do wielkości całego przewożonego ładunku.

Warto jednak pamiętać, że taki transport trwa dłużej, a do tego nie jest możliwe wykonanie go jedynie drogą morską. Ładunek musi bowiem tak czy inaczej w tej sytuacji zostać dowieziony na miejsce, z którego zostanie zabrany drogą morską, a później także dostarczony do docelowego adresata. Ze spedycji morskiej warto za to korzystać przy towarach wymagających zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa.

Droga lądowa – tanio i elastycznie

Przewóz produktów drogą lądową oznacza użycie do tego celu samochodów dostawczych. Jest to wersja szybsza niż transport kolejowy, a jednocześnie co do zasady tańsza niż w przypadku transportu lotniczego, choć po uwzględnieniu wszystkich możliwych czynników może okazać się, że jest inaczej. Dostawa przy pomocy samochodu jest bez wątpienia najbardziej elastyczna, a w przypadku osób prywatnych szczególnie istotne może być to, że odbywa się bezpośrednio do drzwi adresata.

Transport lotniczy – najszybsza droga

Transport lotniczy dotyczy najczęściej dostaw produktów, których termin trwałośic jest krótki, a obrót wysoki. Wykorzystuje się go między innymi do przewozu ekskluzywnych nowych urządzeń elektrycznych. W związku z często dość wysokimi kosztami odpraw celnych nie jest to jednak rozwiązanie zbyt tanie.

Ma za to tę niewątpliwą zaletę, że jest znacznie szybszy niż na przykład przewóz drogą morską. Stanowi najlepszy wybór w przypadku importu produktów o małych rozmiarach. Koszt usługi można w takich przypadkach obniżyć dzięki konsolidacji ładunków od różnych dostawców. Profesjonalna firma spedycyjna potrafi zadbać o to, by również finansowe warunki wysyłki były maksymalnie korzystne dla każdego klienta.

Import z Chin – firma

Decydując się na skorzystanie z usług firmy zewnętrznej warto wybrać taką, która ma doświadczenie w transporcie z rynku chińskiego i dobrze zna odpowiednie procedury obowiązujące zarówno w tym kraju, jak i w Polsce. Dobra firma kontroluje cały proces importu na każdym jego etapie i ponosi odpowiedzialność za powodzenie transakcji. Korzystając z nowoczesnych technologii zapewnia każdemu klientowi wysoki poziom realizacji usługi, dbając o jak najszybsze jej wykonanie. To pozwala zaś obniżyć koszty transportu, a jednocześnie nie zmusza importera do poświęcania swojego czasu na doglądanie całego procesu na bieżąco.

Więcej znajdziesz tutaj: https://izntrade.com/import-z-chin-firma/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here