Szukasz dobrej pracy? Agencja pracy pomoże Ci ją znaleźć!

Wiele osób szukających pracy ogranicza się do wysyłania CV w odpowiedzi na wybrane ogłoszenia. Tymczasem można rozszerzyć pole poszukiwań i skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się rekrutacją i bardzo dobrze znają rynek pracy. Miejscem, gdzie uzyskamy fachową pomoc i wsparcie jest właśnie agencja pracy np. ATERIMA.

Czym jest agencja pracy?

Agencja pracy czy też agencja zatrudnienia to firmy, które pomagają znaleźć pracę. W praktyce agencje:

  • szukają pracowników dla wielu pracodawców w Polsce i za granicą,
  • pomagają w znalezieniu zatrudnienia kandydatom do pracy,
  • pozyskują i upowszechniają oferty pracy,
  • udzielają pracodawcom informacji na temat pracowników, którzy są zainteresowani daną ofertą pracy,
  • weryfikują kandydatów pod kątem kwalifikacji i umiejętności wymaganych przez pracodawcę.

Do agencji pracy zgłaszają się firmy z wielu branż, które szukają pracowników na różne stanowiska. Zadaniem agencji zatrudnienia, jest więc znalezienie najlepszych kandydatów w jak najkrótszym czasie.

Obalamy mity na temat agencji pracy

Kandydaci do pracy często zastanawiają się, czy można zaufać agencji zatrudnienia. Przyczyną tych wątpliwości jest to, że wokół agencji pracy narosło kilka mitów. Zarzuca się im m.in. brak wiarygodności. Warto jednak pamiętać, że tylko rzetelne agencje mają szansę utrzymać się na rynku. Dla wielu firm to właśnie agencja pracy rozwiązuje problemy związane z rekrutacją. Dzieje się tak w przypadku, gdy pracodawcy nie posiadają wewnętrznego działu personalnego, który mógłby się zająć szukaniem nowych pracowników. Proces rekrutacji bywa czasochłonny i wymaga odpowiednich kompetencji. Współpraca z agencją to dla pracodawców duże ułatwienie, a co za tym idzie, nie mogą sobie oni pozwolić na współpracę z nierzetelnym partnerem. Niektórzy myślą też, że agencje pośrednictwa oferują tylko pracę tymczasową – w praktyce jednak posiadają różne typy ofert, czego przykładem jest ATERIMA. Krótko mówiąc – agencji nie trzeba się obawiać.

Czy warto szukać pracy przez agencję?

Zdecydowanie tak! Szukanie pracy za pomocą agencji pracy ma wiele korzyści. Po pierwsze, za jej pośrednictwem dotrzemy do większej liczby ofert pracy. Po drugie, nawet jeśli za pierwszym razem nie znajdziemy zatrudnienia, nasze CV trafi do bazy kandydatów. Dzięki temu możemy liczyć na telefon z dobrą wiadomością, gdy rekruter będzie miał dla nas inną propozycję pracy dopasowaną do naszego doświadczenia i preferencji zawodowych. Niektóre agencje – jak np. ATERIMA – oferują kandydatom wsparcie „opiekunów”, którzy starają się znaleźć im pracę i doradzają przy wyborze korzystnej oferty. Kolejną ważną zaletą jest to, że agencje pracy działają zgodnie z prawem, co oznacza, że zapewniają legalne zatrudnienie i uczciwe warunki pracy.

Współpraca z agencją zatrudnienia w wielu przypadkach jest świetnym sposobem na znalezienie dobrej pracy. Warto skorzystać z wsparcia fachowców, którzy pomagają znaleźć pracę osobom o różnym doświadczeniu, umiejętnościach i predyspozycjach.

Partnerem artykułu jest ATERIMA – agencja pracy oferująca zatrudnienie w 22 branżach. Więcej informacji na aterima.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here