Serwisowanie szyb samochodowych

Jak duże istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia szyby w samochodzie podczas jazdy po drogach drugiej i trzeciej kolejności odśnieżania? Spore. Wystarczy ustawić się za tirem, spod którego kół bez przerwy strzelają drobne kamyki, uderzając w karoserię i przednią szybę. Prawdopodobieństwa takiego uszkodzenia zwiększa się wraz z prędkością jazdy i stanem dróg. Kamień, uderzając w szybę, pozostawia na niej ślad, a czasem powoduje jej pęknięcie i pojawienie się charakterystycznego pajączka.

Serwis szyb samochodowych, czy to się opłaca?

Uszkodzoną szybę samochodową zawsze można wymienić. Jednak każdy właściciel pojazdu doskonale zdaje sobie sprawę, jak duży jest to koszt. Zwłaszcza wtedy, gdy szyba zintegrowana jest z systemem ogrzewania, odparowywania, odszraniania. Koszt takiej wymiany w nowoczesnych pojazdach oscyluje wokół kwoty 2000 zł. W prostszych mechanizmach jest oczywiście niższy, zawsze jednak pozostaje sporym wydatkiem.

Serwis szyb samochodowych https://hanesco.pl/ to usługa, która ma na celu skuteczną naprawę uszkodzonej części pojazdu. Aby naprawa szyby była w pełni możliwa, właściciel pojazdu powinien jak najszybciej poszukać takiego punktu napraw, tak by uszkodzona szyba nie podlegała dalszej degradacji. Warunkiem powodzenia naprawy jest również wielkość odprysku, który nie powinien osiągnąć większej średnicy niż 20mm a w przypadku pęknięcia nie więcej niż 20cm. Uszkodzenie powinno mieć miejsce w świetle szyby, ale już nie na jej krawędziach.

Jak naprawić szybę samochodową?

Metod renowacji szyby samochodowej jest kilka, ale najpopularniejszą z nich jest uzupełnianie ubytków żywicą syntetyczną. Najpierw powierzchnię szyby należy dokładnie oczyścić i pozbawić wilgoci. Po nałożeniu żywicy, powierzchnię utwardza się i poleruje. Jeżeli uszkodzenie jest powierzchowne cały proces zajmuje ok. 2 godziny. Spełnienie wszystkich warunków do naprawy i profesjonalnie wykonana usługa przywraca szybie nawet 100% jej firmowych cech.

Cena usługi serwisowania szyby jest różna i zależy od stanu szyby oraz lokalizacji serwisu na mapie kraju. Zawsze jednak będzie dużo niższa niż pełna wymiana szyby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here