Ranking kont firmowych

Jeżeli stajesz przed trudnym wyborem oferty konta firmowego, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Aby ułatwić sobie tę decyzję, możesz skorzystać z narzędzi finansowych takich jak: ranking kont firmowych. Dlaczego warto z niego korzystać? Na czym polega ta pomoc? Odpowiadamy!

Ranking kont firmowych – co to jest?

Ranking kont firmowych to zestawienie stworzone przez ekspertów, którzy w drodze precyzyjnej analizy wybrali spośród produktów na rynku te najlepsze. Specjaliści biorą pod uwagę nie tylko koszty, ale również szereg innych czynników wpływających na atrakcyjność oferty. Jeżeli masz wątpliwości, którą ofertę wybrać, ranking kont firmowych pomoże Ci je rozwiać. W zestawieniu znajdują się zazwyczaj zarówno produkty oferowane przez największe banki, jak i te mniej popularne. Możesz mieć jednak pewność, że każde konto firmowe dostępne w rankingu jest bezpieczne i korzystne. Należy jednak podkreślić, że numer 1 na liście nie musi być koniecznie najlepszą ofertą dla Ciebie.

Zanim podejmiesz decyzję, wykonaj szczegółową analizę swojej sytuacji finansowej. Jeżeli to zrobisz, wybierzesz konkretny produkt z pełną świadomością. Dzięki temu rachunek spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Jak znaleźć najkorzystniejsze konto firmowe w zestawieniu? Poniżej podajemy kilka najważniejszych wskazówek.

Jak znaleźć najlepszą ofertę dla swojej firmy?

Najlepsza oferta konta firmowego może być dla każdego inna. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Po przejściu do rankingu kont firmowych, na przykład na stronie wspieramyfirmy.pl, otrzymasz dostęp do podstawowych informacji na temat każdego produktu. Wśród nich pojawiają się informacje na temat kosztów prowadzenia konta, karty, wypłat z bankomatów czy też przelewów do ZUS i US. Co ważne, w rankingu pojawia się również informacja na temat dostępnego bonusu. Może nim być, na przykład premia pieniężna. To jedna z najważniejszych kwestii, która rozróżnia dostępne oferty na rynku. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat konta firmowego, możesz je otrzymać po przejściu do opinii lub szczegółów oferty.

Wśród nich pojawiają się informacje, które pozwolą Ci rozróżnić dobre oferty od tych najlepszych dla siebie. Otrzymasz informacje dotyczące: warunków skorzystania z promocji konta firmowego, cechy charakterystyczne konta, możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej, najważniejsze cechy karty płatniczej oraz szczegóły kosztów. Te informacje wystarczą, by wybrać najlepszą ofertę dla swojej firmy. Co ważne, po przejściu na stronę banku, warto zweryfikować wszystkie dostępne informacje.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?

Pamiętaj, że w tym przypadku najważniejsze są Twoje potrzeby i oczekiwania. Dlatego też pierwsza pozycja w rankingu niekoniecznie będzie najkorzystniejsza dla Ciebie. Zwróć uwagę na specyfikę swojej działalności. Przeanalizuj, jakie transakcje najczęściej wykonujesz, czy potrzebujesz dodatkowych funkcji takich jak kantor i wymiana walut, darmowego terminalu płatniczego. Co ważne, zwróć również uwagę na funkcje, jakie oferuje aplikacja mobilna. Sprawdź, czy możesz w niej wykonać wszystkie niezbędne działania. Warto również zwrócić uwagę, że część banków oferuje swoim klientom biznesowym dodatkowe narzędzia usprawniające pracę firmy, dopełnienie formalności względem Urzędu Skarbowego oraz inne niezbędne działania.

Koszty są ważne, ale nie najważniejsze, ponieważ coraz więcej banków wprowadza możliwość założenia i prowadzenia konta za darmo. Z perspektywy właścicieli firm warto zwrócić uwagę również na ewentualne oprocentowanie środków znajdujących się na koncie. Dzięki temu możesz zyskać dodatkowe pieniądze.

Czy można złożyć wniosek przez internet?

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie również pytanie o możliwość złożenia wniosku o założenie konta firmowego przez internet. Bez wątpienia jest to duże udogodnienie dla zapracowanych właścicieli firm. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo czasu i ograniczyć wszelkie formalności do minimum. Złożenie wniosku przez internet nie wymaga spotkań w placówce stacjonarnej. Możesz wszystko zrobić online. W tym celu należy przejść na stronę banku. Znajdziesz tam najważniejsze informacje na temat produktu. Następnie musisz wypełnić wniosek: dane osobowe przedstawiciela, firmy oraz informacje kontaktowe. Na tym etapie wybiera się również rodzaj karty. Jeżeli podejmiesz te wszystkie decyzje i wypełnisz formularz, skontaktuje się z Tobą kurier.

Od momentu złożenia wniosku warto być pod telefonem, by umówić się z kurierem na spotkanie w celu podpisania umowy. Musisz pokazać dowód osobisty oraz złożyć podpis. To wszystko! Teraz pozostaje Ci tylko aktywować konto firmowe i gotowe! Od tego momentu możesz korzystać z konta bankowego. Musisz przy tym pamiętać, że premia trafi na Twój rachunek wyłącznie po spełnieniu kilku ważnych warunków. Wśród nich może być utrzymanie odpowiedniego stanu konta, realizacja transakcji o określonej wartości, przelanie pieniędzy z konta do ZUS i US.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here