Projektor krótkoogniskowy – nowa era gier wideo

0
1386

Gry wideo są popularną i emocjonującą rozrywką dla wielu osób. Aby w pełni cieszyć się wrażeniami audiowizualnymi, przygotowanymi przez producentów, niezbędny jest najwyższej klasy sprzęt, który pozwoli na odtworzenie obrazu i dźwięku w doskonałej jakości. Z myślą o takich zastosowaniach zostały stworzone projektory krótkoogniskowe.

Czym charakteryzuje się projektor krótkoogniskowy?

Projektory służą do wyświetlania obrazów na ekranach, poprzez emisję wiązki światła w taki sposób, aby w odpowiedniej odległości od źródła powstał wyraźny obraz. Ta odległość to właśnie ogniskowa.

Jak sama nazwa wskazuje, projektory krótkoogniskowe cechują się jej niewielką długością, często rzędu 1-1,5 metra. Dzięki temu mogą być stosowane nawet w niewielkich pomieszczeniach, na przykład w salach konferencyjnych w biurach albo prywatnie w domach.

Projektor stworzony z myślą o graczach

Projektor BenQ W1210ST został zaprojektowany z myślą o miłośnikach gier, tak aby mogli cieszyć się nimi na dużym ekranie. Jego obiektyw został zbudowany z najwyższej jakości szklanych soczewek, a obrazy wyświetlane są w rozdzielczości Full HD 1080p, z kontrastem 15000:1 i 2200 ANSL. Paleta kolorów to 6x RGBRGB, pozwalająca na doskonałe odwzorowanie na ekranie tego, co zostało zaprojektowane na teksturach. Dzięki temu jakość wyświetlanego obrazu jest na najwyższym poziomie.

Dodać do tego należy, że projektor dedykowany jest do 100-calowych ekranów, wypełniających całe pole widzenia. Posiada dwa tryby: Game Mode oraz Game Bright Mode, które pozwalają w płynny sposób sterować jasnością obrazu i lepiej dopasować ją do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki temu, niezależnie od aktualnie panujących warunków, każdy gracz będzie mógł cieszyć oczy idealnym odwzorowaniem grafiki na dużym ekranie. Bez wątpienia poczuje się dzięki temu, jakby znajdował się w samym centrum gry lub w interaktywnym kinie.

Jednak nie tylko odwzorowanie obrazów przemawia za wybraniem BenQ W1210ST. Jego ogromną zaletą, bez wątpienia najbardziej docenianą przez miłośników gier komputerowych, jest niski Input Lag. Szybki czas reakcji, jaki jest uzyskiwany dzięki tej zalecie, pozwala na natychmiastowe reakcje gracza na wydarzenia fabularne. Błyskawiczny przekaz informacji z konsoli do projektora niejednemu graczowi zapewni możliwość zwycięstwa w potyczce z wirtualnym wrogiem.

Nie tylko obraz

Ostatnią cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wbudowany zestaw głośników, z technologią Cinema Master Audio+. Zainstalowane w komorze rezonansowej i wyposażone w odpowiednie wspomaganie od BenQ, pozwolą na odtworzenie każdego dźwięku, od basu po najwyższy sopran oraz od szeptu po krzyk. Odtwarzane w technologii stereo, z dbałością o ich wysoką jakość i czystość, pozwolą cieszyć się hollywoodzkim podkładem. Dzięki temu emocje towarzyszące epickim momentom jeszcze bardziej wzrosną.

Wszystkie te cechy nie pozostawiają wątpliwości, iż projektor krótkoogniskowy doskonale sprawdzi się do użytku domowego, zapewniając rozrywkę na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here