Pożyczka przez telefon – zalety i wady tego sposobu

Pożyczka przez telefon to sposób na szybki sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki bez przedłużających się procedur formalnych. Chociaż najczęściej decydujemy się na zawarcie pożyczki przez Internet, to jednak pożyczka na telefon wciąż ma wiele zalet.

Pożyczka na telefon to pożyczka bez wychodzenia z domu – umowę o pożyczkę podpisujemy przy kurierze, który ją doręcza. Pożyczka przez telefon gwarantuje kontakt z pracownikiem firmy, dzięki czemu bez wychodzenia z domu mamy możliwość weryfikacji wszystkich naszych wątpliwości.

Pożyczka na telefon – dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie?

Pożyczka na telefon to rozwiązanie przez niektórych uznawane za staromodne – wszak obecnie najczęściej dokonujemy zawarcia umowy o szybką pożyczkę przez Internet (np. na stronie Kuki.pl: https://www.kuki.pl/, który gwarantuje nieoprocentowaną pierwszą pożyczkę przy terminowej spłacie). Nie należy jednak zapominać o grupie osób, która wciąż nie posiada Internetu i ma trudności z korzystaniem z komputera. Dla takich osób pożyczka na telefon może być świetnym rozwiązaniem, oszczędzającym czas i nerwy.

Jednocześnie też istnieje wiele osób, które preferują zawarcie pożyczki w porozumieniu z konsultantem. Możliwość dokładnego zadawania pytań o wszystkie aspekty kredytu lub szybkiej pożyczki to niewątpliwie duży atut pożyczki na telefon. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dwie rzeczy w tym samym momencie: sposobność do szczegółowego zapoznania się z ofertą przez telefon oraz brak konieczności wychodzenia z domu celem zawarcia umowy o pożyczkę.

Pożyczka na telefon – co trzeba przygotować?

W przypadku zawierania pożyczki na telefon konieczne będzie przygotowanie kilku dokumentów. Niezbędne okażą się dane osobowe z dowodu osobistego, które potrzebne są przy zawieraniu każdego rodzaju umowy. Konsultant z pewnością poprosi nas o informacje o zatrudnieniu, a także zbada naszą zdolność kredytową m.in. w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Warto jednak pamiętać, że wiele szybkich pożyczek, tzw. chwilówek, jest dostępnych nawet przy niskiej zdolności kredytowej.

W zakresie pozostałych formalności konieczne będzie podanie danych kontaktowych i adresowych. Dlaczego? Znajomość adresu jest konieczna, ponieważ to na wskazany adres kurier dostarcza umowę. Pamiętajmy, że z umową możemy zapoznać się powoli i spokojnie, a kurier nie ma prawa nas w tym pośpieszać. Dzięki temu podjęta decyzja z pewnością będzie trafna i przemyślana, a my będziemy cieszyli się z dostępu do szybkiej gotówki na pilne potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here