pamiętnik dziecięcy - warto pisać?

Pisanie pamiętnika jest bardzo popularną czynnością wśród dzieci i nastolatków. Takie przelewanie swoich spostrzeżeń i uczuć na papier jest częściej praktykowane przez dziewczynki, niż przez chłopców. Jest to świetny sposób na prowadzenie kroniki wydarzeń oraz dobra metoda, żeby dać ujście swoim emocjom, zarówno tym pozytywnym, jak i negatywnym.

Czy warto prowadzić pamiętnik?

Pisanie pamiętnika przez dzieci ma kilka zalet. Po pierwsze taki pamiętnik jest wspaniałą pamiątką z czasów dzieciństwa. Po drugie prowadzenie pamiętnika daje ujście wszelkim emocjom, dziecko może wyrzucić z siebie wszystkie złe dzieci i opisać pozytywne przeżycia. W ten sposób uczy się również nazywać konkretne emocje.

Poprzez zapisanie wszystkich emocji nasza pociecha, zaczyna je rozumieć, układa je sobie w głowie i w ten sposób łatwiej jest jej zrozumieć to co się wydarzyło. Wie co ją boli i skąd się wzięły negatywne emocje.

Poprzez prowadzenie pamiętnika dziecko zaczyna poznawać sam siebie. W końcu pisanie pamiętnika to rozmowa z samym sobą. Poprzez opisywanie swoich przejść, dziecko zaczyna rozumieć siebie i swoje działanie.

Pamiętniki dla dzieci

Pamiętniki dla dziecka

Dzieci pamiętnikowi powierzają wszystkie swoje drobne problemy i małe sekrety. Po jakimś czasie mogą do nich wrócić, żeby przypomnieć sobie dobre momenty z czasów dzieciństwa, jak i te gorsze. Po latach inaczej się patrzy na pewne sprawy.

Pamiętnik może być prowadzony przez dziecko już od najmłodszych lat. Gdy dziecko nauczy się pisać i poczuję potrzebę prowadzenia pamiętnika, może zacząć to robić. Większość osób kojarzy prowadzenie pamiętnika wyłącznie z dziewczynkami, jednak obecnie jest to błędne myślenie. Chłopcy równie chętnie przelewają na papier swoje przygody i dzielą się swoimi tajemnicami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pamiętnik dla dziecka?

Jeżeli chcemy zrobić przyjemność dziecku i kupić mu pamiętnik, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze wygląd pamiętnika, powinien on nawiązywać do ulubionych postaci bajkowych i filmowych dziecka.

Kolejna istotna rzecz, to zamknięcie pamiętnika. Na rynku dostępne są pamiętniki, które mają różne rodzaje zapięć. Najpopularniejsze są te zapinane na kłódkę oraz hasło. Taki pamiętnik może służyć jako kalendarz dziecku, ponieważ może ono w nim zapisywać swoje plany oraz relacjonować to, co wydarzyło się w danym dniu.

Przeczytaj też: http://bizneswiki.pl/koperty-czym-sie-roznia-od-siebie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here