Kredyt na start firmy

Każda firma potrzebuje środków na dobry start, inwestycje i zrównoważony rozwój. W zależności od wielkości firmy i rodzaju branży wiąże się to ze sporym kapitałem, którego często brakuje. Skutecznym sposobem na dopływ gotówki okazuje się kredyt. Istnieją oczywiście bardzo atrakcyjne dotacje unijne, jednak nie każdy może z nich skorzystać, a procedura przyznawania bywa skomplikowana i długotrwała. Dobry kredyt na start dla firmy można uzyskać łatwiej, a przede wszystkim szybciej niż dotację unijną.

Wiele banków posiada w swej ofercie kredyt na start dla firmy, która rozpoczyna działalność bez wkładu własnego. Może się o niego ubiegać każdy, kto złoży odpowiedni wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów.

Optymalne wsparcie

Wsparcie finansowe od banku lub firmy pożyczkowej może mieć różne formy. Najczęściej wybierana oferta to tradycyjny kredyt gotówkowy dla firm. Dzięki niemu można sfinansować zakupy wszystkiego, czego potrzebujemy do rozpoczęcia działalności. Mogą to być artykuły i urządzenia biurowe, wyposażenie punktu usługowego czy też oprogramowanie, komputery i inne sprzęty z branży IT. Oprócz gotówki przelewanej na konto, kredyt dla firm może być realizowany jako linia kredytowa lub limit kredytowy. Wybór ostatecznego rozwiązania zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.

Od firmy, która dopiero rozpoczyna działalność i nie posiada historii przychodów bank wymaga zazwyczaj jakiejś formy zabezpieczenia. Może to być zastaw, weksel, poręczenie lub hipoteka, ale również umowa współpracy z potencjalnymi kontrahentami lub udokumentowanie doświadczenia w branży, w której chcemy działać z nową firmą.

Zaciągając kredyt na start firmy, należy starannie przeanalizować i określić podstawowe potrzeby, możliwości rozwoju i wysokość dochodów nowego przedsięwzięcia tak, aby wybrać optymalną formę finansowania jej działalności.

Najlepszy wybór

Wybór najlepszego kredytu spośród szerokiej oferty wielu banków bywa trudny. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy. Dobre rozeznanie na rynku aktualnie dostępnych ofert stanowi gwarancję właściwego dopasowania kredytu do potrzeb i potencjału firmy.

Decydując się na kredyt na start dla firmy, należy pamiętać, że każde zobowiązanie finansowe wiąże się z ryzykiem. Okres mniejszych dochodów lub niespodziewanego przestoju może powodować problemy z płynnością finansową, a co za tym idzie możliwością terminowej spłaty zobowiązań. Jeśli mamy na koncie kilka kredytów, które są dla nas trudne do spłaty to warto zainteresować się bliżej kredytem konsolidacyjnym i skorzystać z usług wiarygodnej instytucji finansowej.

Habza Finanse to zespół profesjonalnych doradców kredytowych. Pomagamy zdobyć najlepszy kredyt dla nowych firm, a w przypadku trudnych do spłacenia zobowiązań dedykowany doradca wyszuka najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego i wynegocjuje z bankiem warunki dopasowane optymalnie do aktualnej sytuacji finansowej firmy. Zapewniamy pomoc w załatwieniu wszelkich formalności i profesjonalną opiekę przez cały okres spłaty kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here