Klimatyzacja

Na zewnątrz upał, a wewnątrz pomieszczenia przyjemny chłód – czy ten obraz brzmi znajomo? Dotychczas większość z nas miała możliwość spotkać się z taką sytuacją w pracy, w sklepach lub w urzędach. Wraz ze zmianami klimatycznymi i coraz gorętszą porą letnią w Polsce, wielu Polaków decyduje się na montaż klimatyzacji w domu.

Nie jest to już też aż tak drogie rozwiązanie, jak przed kilkunastoma laty. Rozwój technologii, większa konkurencja oraz bogacenie się społeczeństwa sprawia, że koszt wdrożenia klimatyzacji nie rujnuje budżetu domowego. W zależności od marki i rodzaju klimatyzatora, liczby urządzeń, stopnia skomplikowania instalacji klimatyzacyjnej, cena wdrożenia klimatyzacji może rozpoczynać się od kilku tysięcy wzwyż. A ile w rzeczywistości może kosztować klimatyzacja? O tym można przekonać się na etapie kosztorysowania projektu.

Projekt i montaż klimatyzacji

Instalacja klimatyzacji to jeden z elementów wchodzących w skład instalacji sanitarnych. Aby klimatyzacja spełniała swoje funkcje i jednocześnie była bezpieczna i nieawaryjna, konieczne jest zlecenie jej wdrożenia firmie specjalizującej się w tego typu usługach i jednocześnie świadczącej je w kompleksowym zakresie.

Prace montażowe powinny zostać poprzedzone obejrzeniem pomieszczeń przez projektanta (często także i przez wykonawcę) i poznania potrzeb ich użytkowników (i/lub inwestora). Projekt powinien spełniać oczekiwania użytkowników klimatyzacji, być zgodny ze sztuką i aktualnie obowiązującymi przepisami i normami, a jednocześnie mieścić się w założonym budżecie.

Jak szukać firmy montującej klimatyzację?

Zgodnie ze wspomnianą wyżej zasadą, iż firma wdrażająca instalację klimatyzacyjną powinna świadczyć swoją usługę w sposób kompleksowy (tj. zająć się jej zaprojektowaniem, montażem i serwisem), poszukiwania najlepiej zacząć od firm realizujących zamówienia również w obszarze innych instalacji sanitarnych. W ten sposób, jeżeli zajdzie taka potrzeba, jedna firma rozwiąże ewentualny problem z kolizją instalacji lub będzie wiedzieć w jaki sposób wdrożyć instalację minimalizując koszty wdrożenia.

Wyszukiwarka

Posłużmy się przykładem. Mieszkając w Jaworznie, poszukajmy firmy która realizuje kompleksowo instalacje sanitarne w Jaworznie. Możemy to zrobić wpisując w wyszukiwarkę frazę np. „instalacje sanitarne Jaworzno”. Spośród wyświetlonej listy należy wybrać te firmy, które na swoich stronach internetowych nie tylko wypisują usługi jakie świadczą, ale także prezentują zdjęcia z wdrożeń. Jeżeli nie mamy nazbyt dużo czasu, możemy doprecyzować zapytanie i wpisać w wyszukiwarkę np. „klimatyzacja Jaworzno”. Z organicznych wyników wyszukiwania należy wybrać te firmy, które w Jaworznie realizują usługę projektowania, montażu i serwisu instalacji klimatyzacji. Następnie spośród spełniających wyżej wymienione kryteria dobrze przejrzeć opinie w Internecie. Jeżeli są pochlebne to znak, że firma może spełniać oczekiwania swoich klientów, a zatem odpowiednio wywiązuje się z powierzonych im zleceń.

Znajomi i rodzina

Zdarza się jednak dość często, że w natłoku codziennych obowiązków trudno znaleźć choćby chwilę, aby można było na spokojnie zapoznać się z informacjami publikowanymi na stronach firm trudniących się projektowaniem, montażem i serwisem klimatyzacji. W takiej sytuacji można skontaktować się ze znajomymi lub sąsiadami, którzy wcześniej korzystali z usług danej firmy. Jeżeli byli zadowoleni to z pewnością polecą daną firmę. Jeżeli nie, to również warto zapisać sobie nazwę firmy i „omijać ją szerokim łukiem”.

Powszechnie ceniona firma

Jeżeli nikt z rodziny, znajomych i sąsiadów w Jaworznie nie posiada instalacji klimatyzacji, warto postawić na sprawdzoną i cenioną firmę projektowo-wdrożeniową – TB Klima. Świadczy ona kompleksowe usługi w zakresie instalacji sanitarnych, w tym projektowania, montażu i serwisu klimatyzacji w domu i w mieszkaniu.

Można skontaktować się z nią na kilka sposobów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here