Bezpieczeństwo nad wodą – Kamizelka asekuracyjna

0
1634

Woda jest cudownym źródłem rozrywki i aktywności. Jednak bywa także zdradliwa dla nieostrożnych. Dlatego też, bawiąc się nad morzem, jeziorem, czy rzeką, ważna jest odpowiednia kamizelka asekuracyjna. Pozwoli nam bawić się nie tylko dobrze, ale i bezpiecznie.

Kamizelka asekuracyjna stanowi fundamentalny element ekwipunku nad wodą. Pomoże w utrzymaniu się na wodzie, jeśli do niej wpadniemy. W przeciwieństwie do kamizelek ratunkowych nie ogranicza zbytnio ruchu, oraz cechuje się też rozsądniejszą ceną.

Jeśli umiemy pływać i wybieramy się w względnie bezpieczną podróż, kamizelka asekuracyjna będzie stanowić idealny wybór. Nawet jeśli warunki nieco się pogorszą, z łatwością dopłyniemy dzięki niej do lądu, czy statku. Jest ona wygodna i oferuje szerszy zakres ruchów niż większość środków ratunkowych, dzięki czemu nie będziemy zdani wyłącznie na pomoc innych.

Podstawowe modele kamizelek znajdziemy już za 60 złotych. Oferują one bezpieczeństwo, jednak niewiele więcej. Nie są wyposażone w żadne dodatki, czy kieszenie i noszenie ich cały dzień może zmęczyć. Warto dlatego rozważyć kupno nieco lepszego modelu, takiego jak MQ PRO marki Aquarius.

Kamizelka asekuracyjna MQ PRO ma stosunkowo niewielkie rozmiary, dzięki czemu nie będzie nam ciążyć i przeszkadzać, a przy tym wyposażona jest w kieszenie i odblaski. Idealnie nada się na wyprawy żeglarskie, czy kajakowe, zwłaszcza takie przy ograniczonej widoczności. Zapewnią jednocześnie wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

 

  • Kamizelka asekuracyjna – gdzie kupimy?

 

Podstawowe modele kamizelek wszelkiego rodzaju znajdziemy w niemal każdym sklepie sportowym. Jednak jeśli zależy nam na jakości, czy konkretnej kamizelce, lepiej zakupu dokonać przez internet. Dzięki temu zyskamy dostęp do o wiele szerszej oferty.

W sklepie www.GoKajak.com znajdziemy szeroki wybór jeśli chodzi o środki ratunkowe, czy asekuracyjne. Jeśli uważamy, że kamizelka to jednak zbyt dużo, możemy zaopatrzyć się w niewielkie nerki ratunkowe, które napompują się dopiero po wpadnięciu do wody. Stanowią one wygodne, chociaż nietanie rozwiązanie.

Spędzając czas nad wodą pamiętajmy, że odpowiednie przygotowanie i najlepszej jakości sprzęt to nie wszystko. Nasze bezpieczeństwo zaczyna się od kamizelki asekuracyjnej, ale nie tylko od niej zależy. Zachowajmy więc rozsądek i bawmy się z głową, a z wakacji wyniesiemy tylko miłe wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here