Wynajem samochodów Warszawa

Spora liczba naszych rodaków przyjechała w ostatnich miesiącach do Polski w obawie o szalejącą pandemię koronawirusa, która na całym świecie wprowadziła sporo ograniczeń i niektóre europejskie kraje dotknęła w znacznie większym stopniu, niż nasz kraj. Spora liczba z nich przyleciała samolotem i pozbawione są własnego środka lokomocji i zmuszona jest do podróżowania niewygodną komunikacją miejską. Czy jest dla nich jakieś rozwiązanie? Oczywiście.

Wypożyczenie samochodu

To najbezpieczniejsza dla zdrowia i dająca najwięcej swobody opcja. Wynajem samochodów Warszawa jest łatwiejszy i tańszy niż kiedykolwiek. Pozwala również na największą swobodę – możesz samodzielnie wytyczać swoje trasy, zatrzymywać się, kiedy zechcesz i na jak długo zechcesz. Decydując się na wypożyczenie samochodu, możesz mieć również pewność, że w Twoje ręce trafi egzemplarz w nienagannym stanie technicznym, który nie będzie sprawiał żadnych problemów i pozwoli na spokojne delektowanie się jazdą po Stolicy.

Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces – wystarczy zarezerwować wybrany model samochodu na wybrany okres (najłatwiej przez internet), zapłacić z góry i, przy odbiorze, podać swoją kartę kredytową. Służy ona jako kaucja, z której pobrane byłyby środki np. w razie niezwrócenia samochodu wypożyczalni. Przy odbiorze jest jeszcze łatwiej i cały proces zabiera jeszcze mniej czasu.

Uber i taksówki – inna, nieco mniej wygodna opcja

Trzeba przyzna, że usługi typu Uber cieszą się sporym zainteresowaniem w Polsce. Wydają się, obok taksówek, wygodnym rozwiązaniem na potrzeby osoby nieposiadającej własnego środka lokomocji. Na krótkich dojazdach i dla osób rzadko podróżujących z pewnością mogą okazać się wartą rozważenia opcją. Jednak obydwa rozwiązania mają swoje wady – jazda Uberem czy taksówką nie daje Ci aż tyle swobody, co korzystanie z własnego (lub wynajętego) środka lokomocji. Nie pozwala Ci przykładowo na dowolną liczbę dłuższych postojów – tu należałoby każdorazowo dzwonić po kolejnego kierowcę, który rozpoczynałby kolejny kurs – nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązanie. Przy częstszym wykorzystaniu jest to również opcja dość kosztowna – każdy z kierowców musi przecież otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę. Z tego względu taksówki i podróże Uberem zdecydowanie chętniej wykorzystują osoby podróżujące bardzo niewiele.

Co wybrać?

Pozostając w Warszawie na dłużej, możesz zdecydować się na wynajem samochodu – to najlepsze rozwiązanie dla każdego planującego nieco większą aktywność w czasie swojego pobytu. Jeśli jednak większość pobytu planujesz spędzić w domu, to być może uda się to pogodzić z korzystaniem z taksówki czy Ubera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here