Wygodne i estetyczne wyposażenie biblioteki

Biblioteka to miejsce, które można znaleźć w każdym mieście i w każdej szkole. W pewnej chwili przychodzi jednak czas, aby zmienić jej wyposażenie na nowsze. Dawne regały z drewna to meble ciężkie – często nie mogą pomieścić tyle woluminów, ile można by sobie zażyczyć. Alternatywa dla nich będą więc nowoczesne, metalowe meble.

Dlaczego warto zdecydować się na metalowe wyposażenie biblioteki?

Metalowe regały odznaczają się niesamowicie mocną, wytrzymałą konstrukcją. Jest to jeden z najważniejszych powodów, jaki można mieć, aby zastosować je w swojej bibliotece. Należy pamiętać, iż nawet niewielki fragment księgozbioru, mieszczący się na jednym regale, może ważyć ponad sto kilogramów. Jest oznaczane obciążenie dla półek, które często sprawia, iż drewniane meble po prostu go nie wytrzymują. Metalowe półki są znacznie bardziej wytrzymałe i z łatwością sobie z nim poradzą, nie grożąc odkształceniem czy załamaniem.

Kolejna zaleta metalowych regałów to ich lekkość i łatwość montażu, w porównaniu do podobnej wielkości regałów drewnianych. Stalowe stelaże można zamontować dopiero w sali bibliotecznej, a w razie konieczności pozwalają na szybki demontaż i przeniesienie w inne miejsce. Są stosunkowo lekkie, więc ich waga nie zwiększa znacząco wagi samego księgozbioru, co może być znaczące nawet dla posadzki, znajdującej się w bibliotece.

Szafki metalowe to także łatwość dostosowania ich do wielkości książek. Z łatwością można samodzielnie dostosować w nich rozstaw półek, tak, aby nawet stare grube i duże woluminy łatwo się na nich mieściły.

Metalowe regały biblioteczne warto wybrać również ze względu na ich estetykę. Są łatwe do utrzymania w czystości, nie wymagają specjalnych środków, jakie mogłyby być potrzebne przy korzystaniu z drewna. Są jasne, przejrzyste i estetyczne, co sprzyja poczuciu ładu, porządku i spokoju w całej bibliotece. Z pewnością posłużą też znacznie dłużej niż ich drewniane odpowiedniki.

Biblioteka to nie tylko regały

Warto przy tym pamiętać, iż regały nie są jedynymi elementami wyposażenia biblioteki. Powinny znaleźć się w niej również katalogi – zarówno elektroniczny, jak i papierowy – a także niezbędne meble, pozwalające na czytanie książek na miejscu. Będą to zarówno stoliki i krzesełka, jak również wygodne kanapy czy fotele.

Pragnąc uczynić z biblioteki miejsce w pełni nowoczesne i funkcjonalne, warto zdecydować się na wybór metalowego wyposażenia również w tym przypadku. Metalowe katalogi gwarantują bezpieczeństwo znajdujących się tam „karteczek”. Z kolei metalowe stoliki i krzesła na metalowych nogach to gwarancja stabilności i wytrzymałości nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu przez wiele osób. Podobnie jak regały, również pozostałe metalowe meble są łatwe w czyszczeniu i pozwalają na zachowanie estetycznego wyglądu oraz pełnej funkcjonalności przez wiele lat.

Meble biblioteczne FX Meble

Marka FX Meble specjalizuje się w wykonaniu użytkowych mebli metalowych, które doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Ich regały i katalogi biblioteczne są jednymi z najchętniej wybieranych ze względu na wszystkie wymienione wyżej cechy. Gwarantują bezpieczne i wygodne rozwiązanie do każdej biblioteki, zarówno miejskiej, jak i szkolnej. Dzięki nim każda tego typu przestrzeń nabierze nowoczesnego charakteru i stanie się synonimem spokoju, ciszy, wygody i przyjaznego otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here