Trening aerobowy - jakie maszyny pomogą nam osiągnąć sukces?

Cały czas słyszymy, że ktoś „zrobił aeroby” i że to najlepszy sposób treningu dla kobiet. I często widzimy też na siłowniach, że bieżnie czy orbitreki są ciągle zajęte. Jednak co do skuteczności aerobów zdania są podzielone opinie – jedne bardzo pozytywne, drugie negujące jego cudowne właściwości. Jak jest naprawdę – kiedy i ile wykonywać treningu aerobowego oraz jakie urządzenia pomogą nam w osiągnięciu maksymalnej efektywności?

Kiedy trening aerobowy?

Treningi aerobowe są polecane dla tych osób, które nie tylko chcą schudnąć, ale i poprawić swoją wydolność. Jednak głównym kluczem jest ćwiczenie w taki sposób, żeby tętno było odpowiednie – dobrze więc jest zaopatrzyć się w pulsometr. Dzięki niemu będziemy mogli na bieżąco korygować intensywność swojego treningu. Chodzi dokładnie o ćwiczenia na 60-70% naszego tętna maksymalnego. Spalanie tłuszczu zaczyna się mniej więcej po 20-30 minutach takiego treningu, jednak zalecane jest ćwiczenie około godziny – tak jest optymalnie.

Jakie przyrządy nam pomogą?

Przyjrzyjmy się zatem kilku urządzeniom dostępnym na siłowniach w Warszawie, które znacząco poprawią efektywność naszych aerobów.

Bieżnia

Pierwszy i podstawowy przyrząd, który pozwoli nam wykonać dobry trening aerobowy. Jednak wiele osób nie lubi biegać z bardzo prostej przyczyny – narzucają oni sobie zbyt duże tempo i szybko łapią zadyszkę. Warto pamiętać, że jeżeli nie mamy pulsometru, to na początek możemy kierować się takim tempem, które pozwoli nam na swobodne prowadzenie rozmowy. Dużą zaletą bieżni jest to, że możemy wybrać odpowiedni program i trenować według pewnego schematu. Dzięki temu trudniej będzie nam obniżyć tempo, co robilibyśmy sami, szczególnie jeżeli lubimy odpuszczać, gdy robi się trudniej. Można także ustawić poziom nachylenia. Na szczęście bieżnia to sprzęt absolutnie standardowy i powinna go posiadać każda siłownia. Warszawa, Kraków, Poznań czy inne, zatłoczone miasta to często nieciekawe miejsce dla biegaczy – spaliny czy smog powodują, że trudno o zdrowy trening na świeżym powietrzu, więc nierzadko bieganie na siłowni jest lepszym wyborem.

Orbitreki

Ukochany przyrząd kobiet oraz osób, które nie lubią biegać. Trening na orbitreku wydaje się być o wiele przyjemniejszy – odciążamy stawy w porównaniu do bieżni, czujemy, że jest nam łatwiej oraz spokojnie wytrzymujemy godzinny trening. Cieszą również różne rodzaje orbitreków – możemy ćwiczyć wybrane partie mięśni. Podobnie jak i na bieżni, mamy do wyboru różne opcje treningów – od lekkich, po te cięższe, wydolnościowe czy zwiększające spalanie. Ponadto uruchamiasz swoje ramiona i ręce, które dzięki odpowiedniej pracy również ciężko ćwiczą. Na siłowniach w Warszawie nie brakuje orbitreków dostosowanych do potrzeb różnych osób.

Rowerki

A kiedy nie lubimy bądź nie możemy korzystać z powyższych maszyn, dobrą opcją będą rowerki – szczególnie polecane są dla osób ze sporą nadwagą, które dopiero zaczynają przygodę z warszawską siłownią. Jak podkreślają specjaliści z http://cityfit.pl/, osoby z większą tuszą szczególnie cenią sobie rowery, ponieważ mogą na nich łatwo sterować obciążeniem i tempem.

Trening aerobowy to ważna część naszego ogólnego treningu – pozwala nam trzymać ciało w doskonałej kondycji. Poza tym jest dobrym sposobem, by się wyciszyć po podnoszeniu ciężarów czy fitnessie z instruktorem. Wsiadamy wtedy na odpowiedni sprzęt, włączamy muzykę i relaksujemy się w pełnym tego słowa znaczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here