Poleasingowe komputery alternatywą dla przeciętnego Kowalskiego

Zakup komputera powinien być jedną z bardziej przemyślanych decyzji. Najważniejszą rolę zawsze odgrywają nasze potrzeby, a także zasobność portfela. Dlatego ciekawą opcją są komputery poleasingowe.

Komputer biznesowy

Skąd wzięły się poleasingowe komputery? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to sprzęt, który firma kupiła dla swoich pracowników w formie leasingu. Komputery te wykorzystuje się do czasu spłacenia rat leasingowych, a następnie sprzedaje się firmom skupującym komputery używane. W ten sposób klient detaliczny ma możliwość zakupu dobrego sprzętu w niższej cenie. Poleasingowe komputery charakteryzuje większa wytrzymałość. Mają one metalowe obudowy, które mają chronić laptopa przed upadkiem. Elementy plastikowe czy zawiasy także są mocniejsze i bardziej odporne na wszelkie zarysowania. Dzięki temu znacznie dłużej zachowują elegancki wygląd. Co więcej, także wszelkie podzespołu komputera są zdecydowanie lepsze niż te wykorzystywane przy produkcji detalicznej. Dla przykładu wyświetlacze w laptopach poleasingowych są często matowe, co sprawia, że korzystanie z niego przy dużym nasłonecznieniu nie jest uciążliwe. Dzięki takim właśnie rozwiązaniom sprzęt biznesowy cechuje niezawodność. Kolejną zaletą wyboru takiego komputera jest uproszczony system operacyjny, który pozbawiony jest niepotrzebnego oprogramowania. Biznesowe notebooki nie są obciążone aplikacjami, które nie przydadzą się w firmie, a  w zamian tylko spowolniłyby pracę systemu. Dodatkowo posiadają opcje niespotykane w modelach sprzedawanych detalicznie. Laptopy biznesowe są w wyposażone w lepsze klawiatury czy „track points”, który ułatwia nawigację. Niektóre modele posiadają też czytnik linii papilarnych.

Dla kogo poleasingowe komputery?

Sprzęt biznesowy przyda się każdemu, kto chce kupić dobrej jakości sprzęt w przystępnej cenie. Trudno jednak na takim komputerze będzie grać w wymagające gry, ale dla kogoś, kto użycie komputera ogranicza do pracy biurowej czy przeglądania portali społecznościowych, będzie to idealne rozwiązanie. Tutaj zobaczysz, w jakich cenach można kupić komputery w ofercie poleasingowej. Żywotność takiego sprzętu jest również dłuższa, a zdobycie nowej baterii nawet po kilku latach od produkcji nie będzie stanowiło większego problemu. Pamiętajmy jednak, że poleasingowe komputery były używane w biurze około trzech lat. Gdy trafiają one do sprzedaży, są czyszczone, a naprawie poddawane są ewentualne usterki. Od sprzedawcy otrzymamy również gwarancję na zakupiony komputer, co daje nam pewność, że sprzęt posłuży nam jeszcze przez jakiś czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here