Praca w biurze: jak rozwiązać problemy z akustyką?

Obecnie coraz więcej firm stawia na rozwiązanie, jakim są otwarte przestrzenie biurowe. Takie biura można spotkać przede wszystkim tam, gdzie wymagana jest praca zespołowa oraz gdzie stawia się na dobrą atmosferę i zgranie wszystkich współpracowników. To w znacznym stopniu przekłada się na efektywność wykonywanych obowiązków. Z otwartymi przestrzeniami biurowymi można spotkać się między innymi w pracowniach projektowych czy agencjach reklamowych. Jednak trzeba zauważyć, że przy wszystkich zaletach, takie rozwiązanie ma też kilka wad.

Chodzi tutaj między innymi o możliwość przeprowadzania rozmów telefonicznych z klientami i kontrahentami, które często wymagają dyskrecji i skupienia, a także odpowiednich warunków. Czy można zapewnić pracownikom takie warunki bez konieczności rezygnowania z otwartych przestrzeni do pracy?

Budka telefoniczna w Twoim biurze? Tak to możliwe!

Jeżeli nie chcemy rezygnować z otwartych przestrzeni biurowych i jednocześnie naszym priorytetem jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do przeprowadzania rozmów telefonicznych czy wideokonferencji z kontrahentami czy klientami, rozwiązaniem mogą być budki telefoniczne do biura. Przykładem mogą tu być budki hushphone, które przedstawione są na stronie internetowej https://hushoffice.com/pl/. Czym wyróżnia się taka budka? Jest ona dźwiękoszczelna – nie dochodzą do niej odgłosy z zewnątrz, ale też to, o czym się rozmawia przez telefon czy komunikator internetowy nie wydostaje się na zewnątrz. Szczegóły rozmowy nie są dostępne dla osób postronnych. Budki hushphone mają kompaktowe wymiary, dzięki czemu idealnie wpisują się w przestrzenie biurowe nawet o bardzo małych powierzchniach. Ich dodatkowych atutem jest to, że w środku znajduje się niewielki stolik, na którym można rozłożyć dokumenty potrzebne w czasie rozmowy czy też postawić laptop. W środku jest również gniazdo elektryczne oraz pozwalające na podłączenie się do sieci.

Jak rozwiązać problemy z akustyką?

Jednak przeprowadzanie rozmów telefonicznych w komfortowych warunkach, to nie jedyny problem, jaki należy rozwiązać w przypadku otwartych przestrzeni. Gwar panujący w takim miejscu może utrudniać również skupienie się, gdy musimy nad czymś intensywnie pomyśleć. Jeżeli nasze zadanie wymaga chwili odosobnienia rozwiązaniem może być hushwork. Jest to miejsce przeznaczone do indywidualnej pracy, gdzie zastosowano materiały pozwalające na bardzo dobre wyciszenie tej przestrzeni. W takim miejscu można bez problemu pracować w skupieniu, a także przeprowadzić dłuższą telekonferencję.

A jeżeli nasza praca wymaga spotkań z klientem czy kontrahentem osobiście, rozwiązaniem może być hushmeet w kilku wariantach. Produkt ten dostępny jest jako zamknięty, dźwiękoszczelny boks, ale także w wersji otwartej. Zamknięta wersja doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy rozmowy mają charakter biznesowy i poruszane są na nich istotne dla prowadzenia i rozwoju firmy kwestie, np. zdobycie nowych kontrahentów, klientów czy też wprowadzenie nowych produktów bądź usług na rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here