Nagły wydatek? Dziura w domowym budżecie? A może dawno wymarzony cel? Istnieje wiele przyczyn, dla których decydujemy się na pożyczkę. Ale czy takie ratalne zobowiązanie jest naprawdę dobrym pomysłem na pozyskanie gotówki? Pod pewnymi warunkami – jak najbardziej! Dowiedz się dlaczego.

Popularne i dostępne – pożyczki w Polsce

Nie dość, że w Polsce działa sporo polskich i zagranicznych banków, które oferują rozmaite kredyty, to jeszcze rynek pozabankowy obfituje w dziesiątki ofert rozmaitych podmiotów, które prześcigają się na wielu polach, żeby przekonać do siebie jak największą liczbę osób. Każdy kawałek tortu ma dużą wartość, ponieważ Polacy nie należą do przesadnie oszczędnych nacji, a często popadają w finansowe tarapaty, potrzebując szybkiej gotówki na wiele różnorodnych celów. W tej sytuacji zupełnie nie dziwi popularność stron w rodzaju pozyczamratalnie.pl.

Pożyczki na kwotę od 100 do kilku tysięcy zł są stosunkowo łatwo dostępne i nie wymagają wielu formalności. Czasami gotówkę można otrzymać nawet w kilkanaście lub kilkadziesiąt minut od złożenia wniosku. Można go wypełnić nie tylko w punktach stacjonarnych, ale także przez Internet. To proces intuicyjny, łatwy nawet dla osób bez zaawansowanej wiedzy na temat obsługi komputera i programów. Coraz częściej pieniądze pożycza się też na SMS lub poprzez aplikację mobilną. Świat po prostu dynamicznie się rozwija, co przekłada się na każdą dziedzinę życia.

Niskie oprocentowanie

Dzięki prawnym regulacjom podjęto skuteczną walkę ze zjawiskiem zahaczającym wprost o lichwę. Firmy, które żerowały na ludzkich potrzebach i braku znajomości przepisów, wprowadzały bardzo wysokie koszty pożyczek. Dziś wskaźnik RRSO pozwala być spokojniejszym o ostateczny koszt pożyczki. Jeśli nie wpadnie się w spiralę zadłużenia, spłata nie nastręcza większych problemów.

Tu jednak kłania się myślenie perspektywiczne. Biorąc pożyczkę, ustalasz plan spłaty i wybierasz liczbę miesięcznych rat. Jeśli jest ich zbyt mało, możesz nie dać rady z terminowym oddaniem pieniędzy, a wtedy pojawiają się dodatkowe kary wynikające z umowy. Chcesz zostać oficjalnym dłużnikiem? Raczej nie. Dlatego zanim podpiszesz umowę przemyśl, jak będą wyglądały Twoje dochody w najbliższym czasie i pod ich kątem dobierz ratę.

Na dowolny cel

Gdy bierzesz kredyt samochodowy lub hipoteczny, cel jest jasny. Bank przelewa pieniądze, a od Ciebie oczekuje jedynie spłaty z dużymi odsetkami. Tymczasem pożyczki gwarantują gotówkę na dowolną potrzebę. W firmach pozabankowych nikt nie pyta Cię, czy pożyczane 1000 zł idzie na mandaty, remont toalety, weekend nad morzem czy kilka nowych ubrań. Po prostu – wydajesz, na co chcesz, ale musisz pamiętać o zobowiązaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here