Pożyczka przez SMS. Sprawdź, gdzie ją dostaniesz.

Obecnie praktycznie wszystko jesteśmy w stanie zrobić za pomocą telefonu komórkowego. Obsługa poczty mailowej, kontakty z najbliższymi, sprawy biznesowe, a także rozrywka – absolutnie wszystko można dziś załatwić przy użyciu tego niewielkiego urządzenia. Ale czy telefon komórkowy może pomóc w otrzymaniu pożyczki? Dowiedz się, jak działa pożyczka przez SMS, a także sprawdź, gdzie i w jaki sposób możesz ją otrzymać.

Wnioskowanie o pożyczkę a wiadomości SMS

Wiadomości SMS są popularnym rozwiązaniem służącym pożyczkodawcom nie tylko do reklamowania oferty swoich produktów finansowych. Ten kanał komunikacji z powodzeniem wykorzystywany jest także w procesie wnioskowania o przyznanie pożyczki – m.in. do weryfikacji tożsamości klienta, jak i przekazywania innych ważnych informacji na temat tego rodzaju finansowania.

Wnioskowanie o pożyczkę przez sms jest bardzo proste i wygodne. Możesz o nią zawnioskować nawet w chwili, kiedy nie masz jak rozmawiać przez telefon.

Jak wygląda procedura wnioskowania o pożyczkę przez SMS?

Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak wnioskować o pożyczkę, a także jaką rolę w tym procesie odgrywają same wiadomości SMS. Podążaj za nimi, jeśli zależy Ci na szybkim otrzymaniu odpowiedniego zastrzyku gotówki!

1. Załóż profil na stronie pożyczkodawcy

Pierwszym, a zarazem najważniejszym krokiem jest rejestracja i założenie profilu na stronie pożyczkodawcy. W tym celu musisz wejść na stronę firmy pożyczkowej oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy (przygotowany dla nowych klientów instytucji pozabankowej).

Będziesz musiał podać w nim swoje dane osobowe, jak i kontaktowe. Ponadto, Twój potencjalny pożyczkodawca poprosi Cię również o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, które pozwolą mu ocenić Twoje możliwości finansowe.

2. Potwierdź swoją wiarygodność

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie wiarygodności danych wpisanych w formularzu. Można to zrobić na dwa sposoby:

– za pomocą przelewu weryfikacyjnego w kwocie zazwyczaj od 1 gr do maksymalnie 1 zł. Twój przelew pozwoli firmie pożyczkowej na dokonanie porównania Twoich danych osobowych i sprawdzenie, czy są one poprawne.

lub

– przy pomocy specjalnych aplikacji, zazwyczaj dostępnych na stronie pożyczkodawcy.

3. Złóż wiosek o pożyczkę przez sms

Po zaakceptowaniu Twoich danych otrzymasz swój własny profil na stronie instytucji pozabankowej. Jeżeli jesteś zainteresowany szybką pożyczką, możesz wysłać sms na właściwy numer firmy pożyczkowej.

W formularzu rejestracyjnym podałeś swoje dane kontaktowe, dlatego pożyczkodawca bez problemu będzie mógł się z Tobą skontaktować.

Pamiętaj, że każda firma pożyczkowa na swój własny szablon sms z wnioskiem o pożyczkę. Trzeba w nim podać standardowo kwotę pożyczki, o jaką chcesz zawnioskować oraz okres spłaty. Dalej procedura pożyczkowa wygląda już tak samo, jak w przypadku starania się o nią np.: przez Internet.

Gdzie można zaciągnąć pożyczkę przez SMS?

Umowę pożyczki również możesz zawrzeć przez SMS. Jest to możliwe np. na platformie Bancovo. Więcej informacji na ten temat przeczytasz na http://bancovo.pl/baza-wiedzy/pozyczka-przez-sms/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here